Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşk acısını geçirebilmek için yapılması gereken en iyi şey nedir?

Aşk acısı yas tutmaya benzer. Öncelikle hakkını vererek (elbette abartmadan) yaşamak gerek. Yani kendinize zaman vermelisiniz. Yaşamadığınız sürece, düşünmemeye çalıştığınız sürece size daha da çok zarar verecektir. O yüzden ilk iş kendinize zaman tanımak. İkinci önerim ise hayatınızda olan güzel şeylere dikkat etmeniz. Aşk acısı yakıcıdır ancak ne kadar yakıcı da olsa onun sizi yakmadığı çok az da olsa zamanlar vardır. Bu zamanlara dikkat edin. Bu zamanlarda ne yapıyorsunuz? Hayatınızda asla değişmesin dediğiniz şeyler neler?
Arkadaşlarınızla görüşmeyi kesmemeye çalışın, sosyal destek iyi aşk acısına genellikle iyi gelir. Yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapın. İlk başlarda eskisi gibi keyif vermeyecek olsa da eve tıkılıp kalmaktan iyidir.
  • Paylaş
Aşk acısı geçirip atılacak kadar değersiz bir şey midir? En çok şey öğreten, büyümeyi, güçlenmeyi sağlayan olaylar acı duygular yaratanlardır. Acı ondan bilgi çıkarmayı öğrendiğimizde çok değerli olur.
Bu yüzden aşk acısı karşısında yapılacak şey onu geçirmeye çalışmak (unutmak, hatırlamamaya, düşünmemeye çalışmak zaten mümkün olmayacaktır) değil, bu acıyı hatırlatan şeylere ve acıya alışmaya çalışmak olmalıdır.
Bu çok daha kolay ve işlevseldir.
  • Paylaş
Bu konuda şöyle bir şey yazmıştım belki faydalı olabilir: Kesinleşmiş Ayrılığı Kolaylaştırma Rehberi
  • Paylaş
Sabahları kalkınca yumurtalı patates yemek iyi geliyor diye duymuştum
  • Paylaş
Aşk acısı ceken insanlara tavsiyem, sık sık çamaşır değiştirsinler
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

587 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları