Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşk gerçekten sevdiğinin mutlu olmasını istediğiniz ve bu uğurda mutsuz olmaya razı olabileceğiniz bir duygu mu?

Aşkın bencil bir duygu olduğunu düşünüyorum, sizin yanınızda olsun da diğer tüm mutsuzluklara razı olursunuz. Bana uygun bir davranış değil bu, ya da kendimi aşktan daha çok umursuyorumdur. Karşılıklı mutluysak sürer benim için. Ben birinin beni mutsuz etmesindense tek başıma mutsuz olmayı tercih ederim. Tek başımayken mutluluğumu tekrar kurabilirim çünkü.

Birlikteyken mutsuz ettiğim birini ise, onu çok seviyor ( Aşk değil sevgi) olsam bile bencilliğime kurban edemem, daha mutlu olabileceği bir hayata yönlendiririm. Onun mutlu olması, beni mutlu etmesinden daha önemli gibi gelir.

Pişman mıyım? Değilim. Herkes mutlu olsun. Niye yaşıyoruz ki?
  • Paylaş
Evet ... Şu an bu durumun içindeyim ... Bir başkasına duyduğu ilgi yüzünden nişanlımdan ayrıldım ... Ve şu an çok mutlu, yapabilecek bişey yok ... .
  • Paylaş
Şu kesindir ki; ne kadar kendinizden ödün vererek onu mutlu ederseniz aldığı mutluluğun değeri o kadar azalacak ve daha başka ödünler vermeye başlayacaksınız. Ve bir süre sonra bu bir alışkanlık haline dönecek. Oysa uzunca bir süredir kendinizden severek ve isteyerek yapıyordunuz bu eylemleri. Çünkü o kadar seviyordunuz ki; kendinizden porsiyon porsiyon kesip verdikçe, kendinizin bitmeyecek olduğunu düşünüyordunuz, hatta belki de bitse bile o vardı ve yeterdi.
Eğer böyle bir duyguya sahipseniz, aynı duygu yoğunluğunda hemen eroine başlamanızı tavsiye ediyorum! Deneyin bakalım kurtulabiliyor musunuz?
Verdiğim örneğin son derece uç bir örnek olduğunun farkındayım fakat kıyas konumuz aşk olunca; Her ikisininde tedavi edilebilirlik ölçüsü aynı derecede, saplantılı, ölüme yakın, belirsiz bir çizgide olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca bahse konu madde bağımlıları için genel bir ifade vardır: Bırakmazlar, ara verirler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

169 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları