Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşk mıdır insanı bağlayan yoksa insan mıdır aşka bağlanan?

Aşk diye bir şey yoktur. Hormonlar, beynimizdeki şemalar, bilinçaltı, bilinçdışı faktörler vardır. Siz bunların birleşkesine aşk diyorsunuz ama aslında bunlarda duygusal bir taraf yoktur.
  • Paylaş
2

İlginc Adam, Olmayan bir duygu yaşanlara acı vermez :P

Ömer Arkın, peki aşk diye bir şey yoksa insan aşık olduğunu zannettiğinde niye bilinçini kaybetmiş şekilde sadece duyguları ile yaşıyor .?

Bu aşk işinin tüm sorumlusu abazalıktır. :)
  • Paylaş
1

Hakan, kendi yorumumu beğenmeye çalıştım ya la :))

Zordur aşk! anlayamamaktır hayatı, herşeyi silip bir kalemde tek onu yazmaktır evrene, kendini kaybetmektir aşk, sonra onda aramaktır ve hatta bulamamaktır, çırpınmaktır, yıpranmaktır, haykırmaktır sessizce, gülmektir gözlerden yaş akarken, ve ağlamaktır... aşk için yaşamak ölmektir aslında. 
doğan yavrulara beşik değil tabutu hoş görmek,
her karanlıkta ışıldayıp her güneşle ölmek, 
bitmek tünkenmek, dedim ya ölmek, ölmek, ölmek... 
ve dirilmek yıkanırken beden, koşmak güneşe, yanmak, pişmek, girmemek tabuta kirlenmeden, sonrasında affa dilenmek...
aşk aslında huzura çıkmaktır, huzura ermek ve huzur içinde yatmak... 

diyenler olduğu gibi

''...Kendisini hastalıklar tehdit ettiği halde, ölüm kendisini kusurlu kıldığı halde ve zaaflar, kendisini yok ettiği halde, insan yine de güzelliğe ihtiyaç duyuyor. Fakat tüm güzellikler nispîdir, tüm güzellikler nakıstır, tüm güzellikler, geçicidir, yapaydır. Buna rağmen o, mutlak güzelliğin peşindedir; ama bu, yoktur. Bu­nun için insan, - bütün güzellikleri kendinde toplayan, zaaflar­dan, kusurlardan ve zamanın etkilerinden uzak olan, mutlak güzelliğe sahip olan- Venüs'ü yaratıyor. Neden? Çünkü aldatı­cı da olsa insanın büyüklüğe ve yüceliğe ihtiyacı var. (Pek çok ihtiyacımızı ruhsal bir aldatma ile gideren, mesela çirkinliğimi­zi telafi eden bizler değil miyiz?) Tüm büyüklükler nispîdir. Da­ha büyük var; ama en büyük yok. Büyüklüğe, ruhî yüceliğe ya da mutlak fikre sahip olan, ebedî olan, kusur taşımayan ve bünyesinde hiçbir sapkınlığı barındırmayan bir İnsan yok; ama, o bunu yaratıyor. İnsanın zamanla, mekanla, bencillikle, çirkinlikle ve bozulmayla sınırlandınlamayacak bir tarihe ihtiya­cı vardır. Fakat gerek insanlık tarihi, gerek tüm kavimlerin ve milletlerin tarihi ve gerekse tüm kahramanların tarihi, kusurlu, münharif ve nispîdir. Bir yanında güzellikler, iyilikler, aşkınlıklar ve kutsallıklar bulunuyorsa da diğer yanında da kötülükler, zaaflar ve yenilgiler mevcuttur.'' 

diyenlerde var.
aşk diye bi şey var fakat 2 varedilen arasında yaşanması mümkün değil. aşk sonsuzluk ister insansa her açıdan eksik...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

290 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları