Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşk nedir? Ömrü nedir? Ölümsüz aşk var mıdır?

Aşk diye bir şey yoktur insanın sevgi dozunun tavan yapması hormonal desteklerin artmasına aşk der.Ölümsüz aşkta yoktur yeni birini bulunca geçer bu zamanda ama ölümsüz aşk acısı olabilir işte.
  • Paylaş
Aşk aşığın ömrü ile sınırlıdır var sayarsak aşkı.
  • Paylaş

diyor Fuzuli.O zaman aşıklar vuslata erdiğinde,aşkın ölümü başlıyor.Yani vuslata eren aşk ölmeye mahkumdur.Ölümsüz aşk nedir o zaman?
  • Paylaş
Bu soru 3 yıl önce sorulmuş olsa cevabım aşk diye birşey yok olurdu, insan yasadıktan sonra anlayabiliyor şimdi ise cevabım aşk var ama mantıksız bir şey kendini fazlasıyla kaptırıyorsun, karşılıklı ve doğru kişi ile yasanıyor ise ölümsüz olabileceğine inanıyorum.
  • Paylaş
Aşk insanların hayatlarında ki eksik olan ama farkında olmadığı birçok şeyi, farklı bir insanda ya gerçekten bulmasıdır ya da öyle olmasa bile bulmuş olduğuna inanmasıdır. Çok ilginçtir ki sadece mantık ile yönetemiyoruz kendimizi, ne kadar saçmada olsa veya çoğu kez salaklık belki bir şeyleri görememe, bile bile birçok şeye göz yummak da olsa, insanların bunları da yaşamaya ve sonuna kadar peşinde koşmaya ihtiyaçları var. Bu sadece bizlerin çıkış bulamadığı anda belki de bize en çok hitap edebilen şeydir mantıksızlık(burada ki anlamıyla yoğun duygular). Ömrü ise kişinin kendisiyle, değeriyle, algısıyla ve yorumlamasıyla doğru orantılı bir şekilde çok uzunda sürebilir, çok kısada. Paralel bir cevapla ölümsüz aşk, kişiden kişiye değişecek bir sorudur, fakat soruyu sadece teknik, çok statik ve sabit bir açıyla değerlendirirsek evet olabilir fakat bana göre, benim aşk tanımımda, aşkın bitmesi iki insanın sonu anlamına gelmemektedir. İyi bir aşka sahip olan insanların, biten aşkları yerini bizim kullandığımız çok daha ve iyi kelimelere, anlamlara ve duygulara bırakabilirler.
  • Paylaş
Ask mi? O ne? ;)
  • Paylaş
Gerçekten yaşarsanız bence sonsuzdur....
  • Paylaş
Aşk acısı sonsuzdur
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1896 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları