Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşk ve sevgi aynı şey midir? Evlendikten sonra ya da bir zaman sonra kaybolur mu?

30. yıllarını bitiren ve hala birbirlerine gözü kara aşık olan, akşamları el ele sarmaş dolaş oturan bir anne babanın çocuğu olarak, kaybolduğunu düşünmüyorum.

Nasıl görüyorsan öyle. Nasıl yaşıyorsan öyle.
  • Paylaş
Aşk bir süre sonra biter, ama sevgi ömürlüktür.
  • Paylaş
Hayır, aşk ile sevgi arasındaki en temel fark birisine aşık olduğunuz da onun hatalarını yanlışlarını göremezsiniz tutkuyla heyecanla bağlanırsınız yalnız sevgi ise karşınızdakinin hatalarını bile bile onu öyle kabul etmek hatalarıyla sevmektir aşk sevgiye dönüşebilirse ilişki yürür aşk karşınızdakini tam anlamıyla tanıdığınızda biter yada azalır çünkü gizem aşkı besler.
  • Paylaş
Aşk arzulamaktır, hayranlık duymaktır, değerli bir mücevhere sahip olmak gibidir. Sevgi ise bir tür alışveriştir. Önce verirsin sonra alırsın. Sonra bağımlılık yapar bu alışkanlık. Bi süre sonra ilgi ile beslenen bu sevgi gösterilmez ise yerini huzursuzluğa bırakır. Offffff:))
  • Paylaş
Bence; aşık olduğunuz kişiyi seversiniz, fakat sevdiğiniz kişiye aşık olmayabilirsiniz. Aşk çok güçlü bir duygudur. Benliğin sıfırlandığı ve aşık olunan kişiyle hemhal olunduğu bir duygu. Bana göre aşk kaybolmaz, sevgi ise nötrleşebilir. Birliktelik Aşkı daha bir artıracağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Kesinlikle değildir. İnsan birden fazla şeyi ya da kişiyi sevebilir. Sevmek yaşamak için (bence) olmazsa olmazdır. Ama aşk öyle değildir. Ömürlük değildir, hormonlar devreye girer ve bilim adamlarının araştırmalarına göre (bir belgeselde izlemiştim) en fazla dört yıl sürer. Sevmediğin birine aşık olur musun? Diye soracak olsak; cevabım bilmiyorum olur. Hastalıklı bir durum olsa gerek... Neticede kesinlikle farklıdır. Evlendikten sonra kaybolan aşk yerini sevgi ve saygıya bırakır. Sevgi kolay kolay kaybolmaz düşüncesindeyim. Ancak saygıyı yitiririz. O zaman ne sevginin ne de aşkın bir hükmü kalıyor... Biraz karışık ama bence böyle...
  • Paylaş
Her ikisi de farklıdır sevgiden Aşk doğar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

670 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt