Bilmek istediğin her şeye ulaş

Askere gitmeden önce evlenmenin sakıncaları var mıdır?

Evlenmenin iki amacı olabilir:

1- Çocuk yapmak
2- Eşin başka bir hemcins tarafından kapılmaması

Askere gitmeden evlenmenin sakıncası ne olabilir derseniz aslında askerliği kısa dönem yapacaksanız (madde 1 için elzem olur), askerlikten hemen sonra bir iş bulabilecekseniz, müstakbel eşiniz siz askerdeyken ve belki de sonrasında kendine bakabiliyorsa ve en önemlisi askerliği yapmadığınız halde kızı size veriyorlarsa sakıncasızdır.

Askere gitmeden eşinizi hamile bırakırsanız eşiniz hamilelikle siz olmadan baş etmek zorunda kalır. Yapamaz mı? Yapar. Dünyadaki tüm memeli hayvanlar hamileliği ve doğumu tek başlarına yaşarlar. En gelişmiş olan insan da bunu yapabilir. Yine de eşiniz desteğinizi isteyecektir, insan olarak artık hakkı olmuştur. Yine de siz olmasanız da varsa aile desteğiyle hamilelik dönemini atlatabilir, siz de beleşe çocuk sahibi olursunuz. Tabii bu kısa dönem için geçerli. Uzun dönem askerlik yapacaksanız eşinizi bir izinde hamile bırakmanız gerekir. Tabii bu evliliğin ana amacı olan çocuk yapmak üzerine oldu.

İkinci maddeye istinaden kızı kaptırmamak için evleniyorsanız iyi yaparsınız derim. Kızı evliyken kaptırma ihtimaliniz bekarkenkinden çok daha düşük olacaktır.


Mutluluklar.
  • Paylaş
Yaşınızı bilmiyorum ama bir erkeğin en azından 30 yaşından önce evlenmesini gereksiz ve acele buluyorum. Neticede evliliği monotona bağlamayan kimse yok... Bu kadar erken bu sorumluluğu almanın anlamı da yok. Üstelik birlikte de olamayacaksınız. Yani evlenmenin çokta bir manası yok gibi. Boşanma oranlarınının arttığı bir ülkede birde askerden geleceksiniz iş bulma süreci askerlik psikolojisini üstünüzden atma ailelerinin herşeye maydonoz olma durumu birde eşinizin şiddetle çocuk isteği falanda olabilir. Sonuçta ne gerek var aceleye. =)
Yine de mutluluklar dilerim. =)
  • Paylaş
Eşin uzun süre evde beklemesi yani evliyken uzak kalmak en büyük sakıncadır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

518 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt