Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aşkın yaşı var mıdır? 50'sindeki biri 20'sindekine, 20'sindeki birinin 50'sindekine aşık olabilmesi normal midir?

Aşk fiziksel özelliklere, yaşa, dine, dile, ırka falana filana bağlı değildir aşık olursan olmuşsundur, gönüle sözmü geçer,...,,,.... gibi cümleleri ağzından eksik etmeyen insanlar böyle durumlarda söyledikleri her şeyi unutup böyle işmi olur diyorlar. aşk gerçekten fiziksel özellikte değil gönüldeyse bal gibide olur. peki niye kolay kolay (belkide hiç)olmuyor bu tür aşklar? olmuyor çünkü insan aşkı bile benliği için istiyor. faydasına olan delikanlı dururken niye yaşlıya AŞIK olsunki? demekki neymiş, aşk bir çok insanın sandığı gibi kendine hakim olamama, gönle söz geçirememe filan değilmiş. ben aşk'a inanıyorum fakat iki varedilen arasında yaşanan şey sanıldığı kadar duygusal bir şey değil.

kısaca aşk varsa bu ilişkide olabilmeli.
  • Paylaş
Günümüz yaşam şartlarını (toplum, aile, gelenekler) bir tarafa bırakıp hatta maddi tüm kaygıları yok sayarak bu soruya bir cevap vermek lazım.Herşeyden önce aşk bir uyumdur.
Kişi karşısındakiyle beraberken dakikaların saatlerin nasıl geçtiğinin farkına varmaz. Bu öyle bir uyum-mutluluktur ki o an sadece ikisinin doldurduğu anlardır. Zaman onlarındır. Yanlarından geçen, olan biten herşey bir teferruattır. Çevrelerine takılmazlar. Bir mahalle baskısı hissetmezler. Birbirlerine baktıklarında ne kırışık görürler, ne alaycılık görürler nede olumsuz başka bir şey. Aşk'tır bunun adı. Her şeyiyle pozitif ortak yaşamdır. Çıkar söz konusu değildir. Ego kaybolmuştur. Sadece mutluluk vardır.
Böyle bir uyumun olduğu yerde 20-30 yıl veya daha fazlası gibi düşünceler kendi yalnızlığında mutsuzluğunda kaybolmuş fesatça yaklaşımlardır.
Aşk sınır tanımaz.
  • Paylaş
 bunu maddiyat belirler 50 sinde bir erkek taze kan ararsa kesenin ağzını açar 20lik kız da ona aşık olur çıkar ilişkisidir bu gene 20 yaşındaki bir erkek 50lik bi hatunla birlikte olursa bunun adıda halk tabiriyle jigololuktur...
  • Paylaş
Mümkündür, insanın bedeni yaşlanmasına rağmen, anılar ve huylar tazeliğini korur..
  • Paylaş

ilişkilerde

1-denklik

2-uyum çok önemlidir 

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

818 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları