Bilmek istediğin her şeye ulaş

Asp.NET'in PHP'e göre avantajları ve dezavantajları nedir?

maddeler halinde en önemlilerini yazar mısınız ?Düzenle
Bu konular bir PHP developer ile bir .NET developer baş başa konuştuğunda birbirlerine tecrübelerini aktarırken yararlı oluyor.
Bir .NET programcısı bir problemi çözerken PHP'de izlenen yola göre daha avantajlı şeyleri tecrübe edebilir ya da tam tersi. Bu konular programcılar arasında bilgi alışverişine döndüğünde anlamlı oluyor.

ASP.Net'e hakim bir kişinin bilmediği ve tecrübe etmediği bir dil ile kıyaslama yapması doğru olmuyor. PHP için söylebileceğim çok şey yok kendisi bir script dili olduğu için ve tamamen web geliştirme için tasarlanan bir teknoloji olduğu için PHP'yi kullananlar çok kısa sürede hızlı web uygulamaları geliştiriyorlar ve hiç bir zaman ölmeyecek bitmeyecek bir teknoloji. Dünyada yüz milyonlarca internet sitesi bu teknoloji ile geliştiriliyor.

ASP.Net ve PHP kıyaslamasında en temel fark teknolojiden ziyade bu teknolojiyi kullanan geliştiricilerin hakim olduğu/olacağı platform sayısıdır.

ASP.Net developerlar yalnızca web developer değil .NET platformunda uygulama geliştirdikleri için web, masaüstü, telefon, web servis, gömülü cihaz birden fazla platformda uygulama geliştirebileceği bir dile C#'a ya da bir .NET diline hakim olmuş oluyor. C# ile web uygulamaları geliştirmeye başlamak uzun vadede avantajlar getiriyor. .NET programcısı olarak bunu ifade edebilirim.

Son olarak Osmanlı Bankası vardı bir zamanlar. Onun reklamlarını bulabilirseniz şöyle der. "yoktur aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız" günün sonunda varılan nokta budur.
  • Paylaş
Bu soru soruluyor mu hâla ya : D
  • Paylaş
Ruby on rails kullanın : ) değişiklik olur:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

661 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt