Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ataklar şeklinde mutsuzluk ve çaresizlik nöbetleri geçiriyorum. Kapana sıkıştırılmışım gibi hissediyorum ve bu zamanlarda dışarısı da kapalı alan gibi geliyor. Bu konuda neler yapabilirim?

Bir uzmana yani psikoloğa danışın. Anksiyete, depresyon vb tanılar koyacak ve kolay yoldan çözeceklerdir. Sonuçta modern tıp her nevi az deliliği antidepresanla çözer ama onun için de önce bir doktora danışmanızda yarar var.
  • Paylaş
Öff, tamda içinden geçtiğim şu dönemimi ifade etmişsiniz.
Bir bahar klasiği bende bu durum. Mevsim değişimi dediğimiz yeni bir ruh halidir aslında.
Giyim olarak yüzün hatların her bir yerin açığa çıkar saklayamazsın ve hele ki birde bedeninle barışık değilsen büyür de büyür bu geçiş süreci.
Ben bu dönemi sağlıklı atlatabilmek için mümkün olduğunca duvarlarımdan dışarı çıkmamaya çalışarak geçiriyorum. Çıktığımda ise sadece kendimi iyi hissettiğim yerlere gidiyorum veya yakın hissettiğim gerginliğimden anlayacak yakın arkadaşlarımla kendimi ödüllendirmek gibi nadir denilecek sürelerde görüşüyorum. Bu bana iyi geliyor. Ufak ufak iyileşip bu sıkıntılı dönemini atlatmamda iyi geliyor.
Sonra bazen kulağımda pileylistim, elimde burger, mc lerden aldığım büyük boy kutu içeceğe kattığım alkollü gazozla yürümek, sahil orman neresi olursa bu da kendimi iyi hissettiriyor. Yine yalnızlık ama bu sefer eşlik eden duvarlar yerine koca bir gökyüzü gibi gibi algılar...
Bence bu sıkıntılı dönemi mümkün derece özel kılacak her türlü tutum yine bu dönemin kısa atlatılmasında faydalıdır. Hatta bazen hiç tanımadığın hatta mümkünse tanışmayacak bir şekilde biriyle çıkarsız hedefsiz geldiği gibi konuşmak en iyi terapiyi sağlıyor diyebilirim.
Ve bu dönemlerde; Alkol kullanıyorsak mutlaka ve sadece kendini ödüllendirmek veya aktiviteye sık olmamak koşuluyla biraz enerji katması adına kullanmak da anlık duygu yükselmelerini dengeleyecektir.
  • Paylaş
Çaresizseniz çare sizsiniz.
  • Paylaş
Mutlu olanileceğiniz şeyler yapmaya çalışın yeni şeyler keşfedin. Eğer çözüm bulamıyorsanız uzmana danışabilirsiniz bide hayatınızın pozitif yönlerini görmeye çalışabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları