Bilmek istediğin her şeye ulaş

Autocad kullanan var mı?

2013 versiyonunun kursunu almıştım :) şu ara DraftSight kullanıyorum autocad 2d nin kısayol komutlarıyla birebir çalışan bir program. Alternatif arıyorsanız bu program ücretsiz sadece e mail ile kayıt istiyor. Boyutu da çok küçük tabiki.
Öğrencilik için yeterlidir.Ama isteyen tabiki internetten bütün programların korsan vs bulabilir.
  • Paylaş
4

Aykut Kardaş, DraftSight'ı deneyimlemek istedim. Kendi resmi sitesinden indirdim kurdum fakat hiç kurulmamış gibi davrandı. Program Files ta yarattığı hiçbir dosya yerinde yok. Anlamadım. Böyle bir problem yaşamış mıydın? Ofis bilgisayarım dışında evde Autocad ile notebook 'u yormak istemiyorum. DS gibi daha hafif bir program beni rahatlatabilir.

Semih Cengiz, Bir kere kurulum yaptım böyle bir sorunla karşılaşmadım. Klasör ismi değişik belki dikkatinden kaçmıştır.
C:\Program Files\Dassault Systemes\DraftSight\bin
Default ayarlar ile kurduysan yani dosya konumunu kendin belirlemediysen burada bulabilirsin.Ayrıca 64 bit bilgisayarlarda iki adet program files klasörü oluşuyor.Belki diğerine bakman gerekebilir.

Aykut Kardaş, Softonic aracılığı ile indirdim. DWG formatı ile çalışıyor ve çok hafif bir program sadece arayüzü korkunç. :) Ama epey sevdim basit işlerimi görebilir. Üstelik AutoCAD'i salt kısayolları ile kullandığım için hiç yabancılık çekmedim DraftSight'a bu programı bana kazandırdığın için teşekkür ederim.

Semih Cengiz, :) evet kusurları örtünce ortaya autocad çıkıyor.Avantajlarına bakarak kullanmak lazım.Rica ederim inploid kurucularına teşekkür etmek lazım güzel ve seviyeli bir paylaşım ortamı var.

Gerektiğinde kullanıyorum ama sık gerekmiyor. 2B yavaş bir program olduğu için tercih etmiyorum. Mimari tasarım için Allplan'ı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Lazım mı? :)
  • Paylaş
Uzun süre ekrana bakma gözlerin bozulur.:) Şimdi dinlemeyeceksin biliyorum ama en son dinlemeyen kişi şu anda gözlük kullanıyor. Karar senin. :)
  • Paylaş
Ohooo olmaz mı dünya çapında en çok kullanılan çizim programı : P
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

307 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt