Bilmek istediğin her şeye ulaş

Autocad kullanımı için 2000TL'nin altında laptop önerilerini topluyorum. Önerisi olan, kullanan memnun kalan lütfen yazsın.

Şu an Sony VPC F23P1E kullanıyorum. Şimdilik memnunum, bundan önce ben de Dell kullandım hiç sevemedik birbirimizi. Şu aralar Asus N serisi laptop bakıyorum elemanım için, daha önce Asus kullanmıştım ve memnundum. İlgilenirseniz N serisi 15.6'' olan benim tercihim. İnternet'ten inceledim geçen hafta, vakit bulup aslını görebilmek ve kafamda netleştirmek kaldı geriye.
  • Paylaş
2

Sevda, Evet aynı üründen bahsediyoruz. Pil ömrü ve USB hızı etkiledi açıkçası beni. Diğer özellikleri zaten bize hitap ediyor. Fiyat olarak da eşdeğerlerine göre uygun. Bu arada daha önce kullandığım Asusta çok arıza yaşamadım ama yaşadığımda da serviste problemle karşılaşmadım. Biraz da bu yüzden beni çekti. Yarın fırsatım olacak sanırım yakından incelemeye. Bu arada büyük elektronik marketler yerine küçük bayilerden alırsanız tasarladığınız bütçeye yakın bir fiyata anlaşabilirsiniz.

Sevda, Bunu daha çok beğendiğimi söylemedim ki hiç. İkisinin arasında dağlar kadar fark var. Bu arada mimarları aşağılamasanız nasıl olur? Benim de inşaat müh. kartvizitine sahip işe aldığım sonunda çay demlemekten başka işe yaramayan bir sürü tanıdığım var.

Abartmak gibi olmasın ama Autocad'i günümüzde satışta olan neredeyse her bilgisayar çalıştırır. Tavsiyem Asus, Acer, Toshiba, Sony marka dizüstüleri almanız. i5 ya da i7 işlemci olabilir, RAM zaten artık en az 4 gb dolaylarında. Ekran kartı önemli faktör. ATI Radeon HD 48xx, 54xx, 57xx, 64xx ya da Nvidia Gt520 vs.bit.ly/ıwoayq
bit.ly/jalfvc
Şiddetle tavsiye edilir:
bit.ly/kxcvty
Bu ürünleri öneririm. Sadece i5 ya da i7 ye aldanmayın, 2.40 GHZlık i5, 1.8 lik i7den daha yüksek performans sağlayabiliyor.
Nvidia GT 500 ve Radeon 48xx altındaki ekran kartı olan laptopları önermiyorum.
  • Paylaş
Ben Sony Vaio SVE171E13M Kullanıyorum. Yılbaşından önce 2000 TL idi. Ekranı büyük olduğu için tercih etmiştim. 2MB ve üzeri cad dosyası üzerinde çalışırken, doluluktan mıdır bilmem, kayıt 1-1,5 saniyelik bir zaman kendini hissettiriyor. Ayrıca autocad dışında başka programların sadece açık durması bile sorun olabiliyor bir miktar. Demek istediğim görüntü anlamında Sony laptoplar iyidir. Ama amaç özellikle Autocad kullanmak ise, 2000 TL altında alınacak laptoptan hayır gelmez. Bu program için biraz daha fazla parayı gözden çıkartmanız gerekir. Benim tavsiyem bu işe uygun, iyi bir ekran kartı ile bilgisayar toplamanız. Sağa sola sunuma gideceğiniz zamanlar için ise, bu bilgisayarın yanında orta ölçekli bir laptop işinizi görecektir.
  • Paylaş
Başka bir başlık altında kendi tercihimle ilgili açıklayıcı bir metin bulabilirsin:

Ancak şu anki fiyatı konusu biraz muallakta, çünkü ürünü bulmak biraz zor ancak daha üst modelleri mevcuttur: ucuzu.com%2fdizustu-c3100%2fdell%2fstudi... 
  • Paylaş
Benim sadece cad yüklü bi makinam var. Neden sadece cad yüklemişim bu konuda hiç bi fikrim yok :) ama sadece cad tahsisli olduğundan olsa gerek kendini Hüseyin Blot sanıyor bir hızlı bir hızlı sorma ama bir 10 yılı var makinanın :)
  • Paylaş
2

Şaman, Yani güncel ACAD 64 Bit çalışmıyor...

Hakan, değil disketten yüklediğimi hatırlıyorum düşün artık :))

sunny woon 32 bit 3 yıldır kullanıyorum bi yamugunu görmedim :) 1000 tl

  • Paylaş

Aslında doğrudur ACAD'i hemen bütün bilgisayarlar çalıştırır dosya boyutuna bağlı olarak. Ben ACAD'i zaten sadece viewer olarak kullanıyorum (çizim yapmam gerektiğinde Allplan'ı tercih ediyorum, sonuçta benim çizimlerim donatı çizimleri oluyor ve Allplan onları çok güzel yapıyor) ama eski bilgisayarım büyük boyutlu paftaları açamıyordu. Kullananlar bilirler bir çok kullanıcı bütün kat planlarını aynı dosyada toplayıp Window seçeneğiyle teker teker çıktıları alıyor. Sonuçta bu soruyu da 1 sene kadar önce sormuştum ve o işi uzun süre önce bıraktım. Hatta şu anda serbest çalıştığımdan, kendime bir MSI GT683 aldım 6 ay kadar önce. Yukarıdaki fiyat segmentinin oldukça üstündeydi fiyatı aldığımda. İnsan kendi ödeyip alınca alabileceği en iyisini alıyor sanırım. :) İki yıl sonra bu makine yetmez olursa Alienware alırım herhalde artık... Yine de ilgilenip yazan herkese teşekkür ederim.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1296 Görüntülenme7 Takipçi7 Yanıt