Bilmek istediğin her şeye ulaş

Autocad kullanırken karşılaştığınız problemler nelerdir?

Autocad öğrenci sürümüyle çizilmiş bir dosyanın baskısını alırken veya Autocad öğrenci sürümüyle çizilmiş bir dwg dosyasından çizim kopyaladığınız zaman sizin sayfanızın 4 kenarında birden ”Produced by an autocad educational product” yazar. Baskıda bunlar görünür. Bundan ne yapsanız kurtulamazsınız. Kurtulmanın yolu şudur:
Dosyayı Save as yaparak dxf olarak kaydediyorsunuz, sonra da programdan çıkıp dxf uzantılı dosyayı açıp dwg olarak kaydediyorsunuz. Dosyayı kapatıp, dwg uzantılı yeni dosyanızı açtığınızda bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. Geçenlerde karşılaştığım bir problemdi.
  • Paylaş
Yeni eklenmiş olan Content Explorer özelliğini denemenizi tavsiye ederim. Aratmak istediğiniz bir nesneyi ya da metni dosyaları açmadan seçmiş olduğunuz klasörlerdeki dosyaların içinde arıyor (dosyalar açık değilse bile), listeliyor, sonucun üzerine tıkladığınızda da o çizimi açıp ekran görüntüsünü bulduğu yere yaklaştırıyor. Çok faydalı bir özellik. (Ağ üzerinde bulunan klasörleri desteklemiyor diye biliyorum, klasör ağda ise bilgisayarınıza kopyalamanız lazım önce ki endeksleyebilsin.)
  • Paylaş
Şahsen her yeni versiyonunu bir öncekinden daha iyi bulduğum bir durum var. Her seferinde en bilmez adama bile büyük kolaylıklar sağlamış olarak geri dönüyorlar. Belki bellekten çalıyor ama çok fazla zaman kazandırıyor. 2012 özellikle çok fazlası ile gözüme girdi.
  • Paylaş
Sureklı versıyon yenılenıyor ve her yenı versıyon bır eskısını aratıyor. daha ne olsun.
  • Paylaş
1

Yade Dorbek, Ben açıkçası promtline'dan komut yazarak çalıştığım için, yeni versiyonlardaki arayüz değişikliklerinden pek etkilenmiyorum.

Bu aralar ekran kartım çöküyor. Purge yapamıyorum.
  • Paylaş
Sürüm açısından değil de başka bir dosyadan copy/paste yaptığınızda yazılar üst üste biner. bunun sebebi aynı isimde blocklar olmasıdır. İlk önce explode ederek çözülebilir. Bunun dışında komutlarla kullanmak versiyon değişikliklerinden pek etkilenmemenizi sağlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1528 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt