Bilmek istediğin her şeye ulaş

Autocad'de çok iyi olduğumu söyleyebilirim ama sertifika alacak param yok. İşe girmek için sertifika şart mı?

Eğer proje ofislerinde çalışacaksanız sertifika almanıza gerek yok, ama sanayide çalışacaksanız ihtiyacınız olabilir.
  • Paylaş
Yönlendirmişsiniz ama Rasih Uğur Uyanık (@mimarankara) zaten durumu açıklamış. O nedenle yazmamıştım. Proje ofisinde elemanın yapabildiği şeyler önemli olur. Sanayide olduğunu bilmiyordum, ben de öğrendim, devlette de sertifika istenebilir. Ben de hem "seritifikalı" Allplan eğitmeni hem de bir işveren olarak alacağım elemanın yapabileceklerine bakarım, sertifikasıyla hiç ilgilenmem. Sertifikaları almak genellikle özel sektörün ihitiyaç duyduğu yetinin çok daha altı yetilerle olabiliyor.
  • Paylaş
Soran firmalar olacağını sanmıyorum. Duymadım, denk gelmedim.
Belediyelerde bu tip sertifikalar veren kurslar oluyor işinizi görebilir.
  • Paylaş
Kesinlikle değil . Autocad bilmeniz yeterli bir çok mimar sertifika olmadan çalışıyor örneğin ben .
  • Paylaş
Ben henüz sertifika soran bir firma duymadım ve rastlamadım. Elinde sertifika olup autocad ile çizgi çizmesini bilmeyen arkadaşlar da var maalesef. O yüzden eğer konuya iyice hakim olduğunuzu düşünüyorsanız çok da lüzumlu değil bence.
  • Paylaş
Çalışacağınız yere bağlı ama şu dönemde sertifika çok önemli yine de Rasih Uğur Uyanık (@mimarankara) kardeşimizn dediği gibi proje ofislerinde gerek olmayabilir
  • Paylaş
Sertifikalı ama gerçekte o kadar da iyi olmayan ve buna rağmen piyasa da bu kadar çalışan varken, tek geçerli şey keşif edilmeyi oluşturabilmek. Yani sertifika değil icraatını göstertebilirsen, ismin sertifikan olur.
  • Paylaş
Aslında kısacası Sertifika bildiğinin kanıtı ama bazı kişilerin sertifikaları olmasına ragmen kullanmasını çokta bilmiyorlar. O yüzden senin ne kadar programa hakim olduğun, sertifikadır zaten. Gel göster bakayım Autocad becerini diyince zaten ispatlarsın kendini.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

574 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları