Bilmek istediğin her şeye ulaş

Avrupa'nın yaşamak/okumak için en ekonomik ülkeleri hangileri?

Ama daha ziyade donemlik okumak,öğrenci değişim programları için de yanıtlanmalı bu soru.Yani; iskandinav ülkelerinde hayat cok pahalı bunu bılıyoruz.Yunanistan'da baktığım bir üniversite sartlarında bizim ülkeyle hemen hemen cok yakın oldugunu görmüştüm,yurt parası vs olarak.Ama almanya,hollanda da durum ne bende merak ediyorum . Yunanistan hem konum hem ekonomi olarak tercih edilebilir dediğim gibi,ama o da eğitim istekleriniz ve kalite bakımından ne kadar tatmin edici kalır tartışma konusu.
  • Paylaş
Doğu Avrupa Ülkeleri(Avusturya,Macaristan,Bulgaristan vs.) benim bildiğim kadarıyla en uygun okumak için.Bir arkadaşım Bulgaristan'a tıp okumak için gitmişti konuştuğumuzda gayet memnun olduğunu söylemişti.
  • Paylaş
Ben Avusturya diye biliyorum. Bir yıl sonra yüksek için bu yönde girişimlerim olacak. Bu konuda en iyi bilgiyi @sueno verebilir. Malaga, Londra ve Viyanada değişik eğitimler aldı:)
  • Paylaş
1

Sevda, Bu çok uzun bir konu sevgili Mert:) Daha geniş bir zamanda kapsamlı anlatırım. Söylediklerin doğru Viyana'da eğitim öğrenciler için ekonomik çünkü bir çok ülkeye göre yarı zamanlı çalışma imkanları yasal. Pahalı bir şehir olduğu da söylenemez. Benim deneyimlerim içinde en zor şehir Londra en ekonomik şehir Viyana diyebilirim.

İşim gereği için gitmiştim 2 ay kadar kaldım Polonya da Polanya'ya 'ya giderken bu ülkeyi bu denli beğeneceğimi düşünmemiştim bile, hayat inanılmaz ucuz, özellikle de alkol. Bizde haftasonları daha geç saatlere kadar açık olan alışveriş merkezlerine karşılık olarak burada haftasonları her yer daha erken kapanıyor Hayatım boyunca unutmayıp, hayatımda ki diğer insanlara da bıkmadan anlatacağım dostlar kazandırmış ülkedir. Polonyada eğitim almak yüksek eğitim standartları, ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için her geçen yıl daha populer oluyor.
Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Polonyada üniversite eğitimi almak her geçen yıl daha da populer bir fikir haline gelmeye başlıyor. Çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Polonyada eğitim ve yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olması ve eğitim kalitesinin çok yüksek düzeyde olması birçok değişik ülkeden öğrencileri Polonya'da eğitim almaya çekiyor.gariban memleket gelen vurmuş, giden vurmuş. Hele son yüz sene içinde gireni çıkanı belli değil. Tabi düzlük alanda olması kolayca işgal edilebilmesinin en büyük sebebi. Dümdüz, kaptır orduyu gitsin.
  • Paylaş
Devamlı yaşanılacaksa İsveç Hollanda İngiltere , 1-2 yıl veya daha kısa süre için ie Macaristan Polonya Romanya Bulgaristan
  • Paylaş
Troy | Work And Travel
troyint.com/ TROY International Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık sektörünün deneyimli kadrosuyla, 2004 Subat ayından itibaren Amerika’da Progress Abroad adı altında faaliyette olan, bugüne kadar uluslararası eğitim danışmanlığı tecrübesiyle yerli ve yabancı binlerce öğrencinin danışmanlığını yapmıştır.
Türk gençlerinin yurtdışında eğitim ve kültürel değişim programlarına giderken ilkeli ve etik bir servisle, gerçekçi bilgilerle donatılarak, Profesyonel Hizmet Anlayışını ilke edinmiş bir yurtdışı eğitim kurumu olarak TROY International hizmetinizdedir.
Türkiye’de ilk defa troyint.com/work-and-travel Work And Travel programına katılmış, Türkiye’ye tanıtmış ve danışmanlığını yapmış, yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe uzun yıllar çalışmış yerli ve yabancı deneyimli eğitim ve kariyer danışmanlık kadrosu ile yurtdışında öğrenim görmek isteyen herkese eğitimin yaşam boyu sürdüğü ilkesi doğrultusunda, doğru danışmanlık hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1353 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt