Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Ve evet kadınların en büyük tutkusu ayakkabılar...

Her alışverişte olmasa bile iki alışverişten birinde büyük bir bütçe kaplıyor ayakkabılarım. Giysiye o kadar para vermeye acısamda ayakkabıya acımıyorum.

Şimdi hele yaz geliyor, öncelikle ayaklarınıza pedikürlerinizi yaptırın ve ojelerinizi sürdürün hanımlar:))

Bu sezonda da ayakkabı ve çanta uyumu sadece aynı stilde olmaları. Renk uyumu olmak zorunda değil ve bu da bize inanılmaz rahatlık sağlıyor. Siyah bir ayakkabı giyip neon bir renk çanta kullanabiliyoruz ya da tam tersi..

Geçenlerde ayakkabı alırken, 40 numaranın bile ayağımı sıktığımı farkettim. Bir yolculuk sırasında bir outlette durmuştuk ve ayaklarım şişmişti. Aslında bu ayakkabı alırken bir avantaj bence çünkü en yorulduğunuz andaki etkisini hissediyorsunuz ayakkabının.

Ayakkabınızı seçerken ortopedik olup olmadığını sorun. Çok beğendiğiniz bir ayakkabıyı taşımak sonra size azap gelmesin.

Benim gibi ayak parmaklarınızın biri diğerlerinden uzunsa açık ayakkabı tercihleriniz kısıtlanabilir. Önü tamamen açık bantlı ayakkabıları değil, burnu hafif açık arkası bilekten bağlı yada tamamen açık ayakkabıları tercih edebilirsiniz.
Ayaklarınız taraklı ise daha geniş yüzlü ayakkabılar seçin.

Giyeceğiniz topuğu seçerken ise bacak boyunuz ile orantılı topuklar seçin, çok kısa bacaklı hatunlarda hem platform hem de 10 cm. topuk hiç hoş durmuyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

520 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt