Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aynaya baktığınız bazı zamanlarda kendinizi bir ünlüye ya da ünsüz bir başkasına benzettiğiniz oluyor mu?

Hayır. Ama uzun süre baktığınızda ötekileşir ayna da ki siz, sanki ilk kez görüyor gibi süzersiniz, bir yabancı ile karşılıklı oturur gibi bakışırsınız.
  • Paylaş
3

Cem Deyupoğulları, İlginçtir.Çoğu düşünceler bakışlar belirli bir zaman geçtikten sonra bir değerleri dizisi (paradigma) ne yenik düşer..Saatlerde tartışan profesörler bile belirli bir saatten sonra düşünceleri benzeşir ve bir dairenin içine hep beraber düşerler.İnsanların düşünceleri de öyledir..Rutinleşir bir zamandan sonra...Ama aynada bazen tam tersi olur dediğin gibi..Yoğuştaştıkça aynılaşan düşünceler , hep aynı olan bizlerin aynımız olan karşımızdaki aynanın verdiği görüntüde değişebiliyoruz...

Aykut Kardaş, İki karşılıklı ayna sonsuzluğun sembolüdür. Her biri kendisinde onu, onda kendisini görür. Ki ayna benzetmesini Mevlana, Şems için -Şems de Mevlana için kullanmıştır. İnsanda kendi benzerini, yansımasını bulduğunda bakışlar içselleşir. Kendine yönelemeyen ona yönelir. Yöneldiği nokta yine kendine varır. Yanıtım, konudan uzaklaşıp mistikleşti biraz..

Cem Deyupoğulları, Konu istediği yere kadar gidebilir sevgili unkown..isterse paradigmalaşır isterse farklılasır..Hiç önemli değil..Teşekkür ederim bilgilerin için..

Ben benzerlerime çok nadir rastlamıyorum. Rastladıklarımla sadece ya burnu benziyor ya gözleri benziyor. Yüzüme çok benzeyene rastlamadım. Arkadaşlarımın benzettiği oldu Gülben Ergen, Ayça gibi. Alakasız isimlere benzetenler de oldu tabi. :)
  • Paylaş