Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bacak inceltme hareketleri nelerdir?

Egzersiz ve spor sıkılaştırmak ve inceltmek için en ideal olandır. Baldır ve bacaklara hitap eden hareketleri yapmalısınız:
 • Vücudunuzun üst kısımını sabit tutararak öne doğru bir adım atın. Öndeki dizinizi maksimum 90 derece bükerek kalçanızla aşağıya doğru inip 1-2 saniye bekleyerek aynı şekilde yukarı doğru kalkın. Burada önemli nokta, öndeki bükülü olan dizinizin parmak uçlarınızı geçmemesi. Hareketi her iki bacak için 12 tekrar, 2 set olarak uygulayın.
  Spor
 • Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Sağ ayak parmak ucunuzu sağ tarafa, sol ayak parmak ucunuzu sol tarafa doğru yöneltin. Kalçanız dizlerinizle aynı hizaya gelene kadar eğilin ve tekrar yukarı kalkın. Hareketi parmak uçlarınıza kalkarak sonlandırın. Spor
 • Step tahtasının 15-20 cm uzağında durun. Sağ ayağınızı tahtanın tam ortasına koyun ve karın kaslarınızı sıkarak kendinizi yukarıya kaldırın. Sağ ayağınızı step tahtasından ayırmadan tekrar aşağıya ininin. Sağ ve sol bacak için 10-12 tekrar, 2 set şeklinde yapın. Hareketi daha da zorlaştırmak için dumbell kullanabilirsiniz. Spor
 • Yüzüstü pozisyondayken dirseklerinizi V şeklinde yere koyun. Sağ dizinizi 90 derece bükün, topuğunuzu tavana değdirecekmiş gibi yukarı kaldırın ve indirin.
  Spor
 • Paylaş
Bacak inceltmek için hem ağırlıkla çalışmalı, hem cardio (koşu, bisiklet) hareketlerini yapmalı, hem de pilates bacak hareketlerini yapmalısınız. Bacakta en çok kalori yakan ve bacakları mükemmel şekillendiren egzersizler squat, lunges ve leg press tir. Ağırlıkla çalışınca bacaklarınızın kaslı olacağından korkmayın, bu o kadar kolay bir şey değil. Az ağırlık, çok tekrar ve cardio eşliğinde bacaklarınızı inceltmeniz mümkündür.
 • Paylaş
Bacak inceltme hakkında pek çok hareket var ama en güzel ve en kolay olanı kesinlikle yürümektir. Tempolu olarak 1 saat yürümek bacak ve karın kaslarını çalıştırır.
 • Paylaş