Bilmek istediğin her şeye ulaş

Backlink kazanma yolları nelerdir?

Oturup işinizi yapmaktır. Yapay yollarla bunu yapmak hem sürdürülebilir değildir, hem de sitenizin içeriğinin zenginliği konusunda ipuçları verir. Blog yazıyorsanız, daha iyi yazılar yazmaya çaba gösterin, bu tür çabalar boşadır. Şimdi işe yarasa da işinizi bunun gibi çürük bir temele kuramazsınız. Blogunuz ziyaretçi çekmiyor diyelim, o zaman daha ilgi çekici şeyler yazın ve paylaşın. Viral etki ile diğer ortamlara da taşınır yazınız.

SEO konusuna gelince, adı üzerinde optimizasyondur. Sitenizin arama motorları tarafından iyi şekilde okunup indekslenmesi demektir. Zaten Google'ın açıkça söylediği yöntemler, hali hazırda sizin yapmanız gereken şeylerdir. Google size hiçbir zaman "git sağa sola ilgisiz bağlantılar koy" demez. Aksine bunu cezalandırır. Önemli olan o linkleri doğal yoldan edinmenizdir.
  • Paylaş
- Konuk Yazarlık
- Yazılarınız paylaşılacak derece kaliteli olmalı.
- Arkadaşlarınızdan sitenize link vermesini isteyebilirsiniz.
- Müşterilerinizle yaptığınız iş sonrası bloglarında yazı yazmalarını isteyebilirsiniz. (Sizi Önermisini isteyebilirsiniz.)
- Web girişimleri tanıtan sitelere bloglarınızı göndermek.
- Ücretli olarak tanıtım yazısı almak

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sevgiler.
  • Paylaş
Ünlü internet sözlüklerinde başlık açmak.

Ekşi Sözlük, İnci Sözlük, İTÜ Sözlük, Uludağ Sözlük.

Hatta Ekşi Sözlük'te yazar olmak zor ve zaman alan bir şey olduğu için insanlar bu fırsatı ticarete dökmüş. Ekşi'de ücretli backlink hizmeti verenler olduğunu görmüştüm.
  • Paylaş
Ülkemizde backlink kazanmanın bir kaç yolu vardır. Birincisi gelen backlinkler sitenize göre şekillenir. Örneğin bir haber sitesi yönetiyorsunuzdur ve ciddi emek harcamışsınızdır, backlink profiliniz kendiliğinden oluşmaya başlar. Bu yine de yeterli değildir.

Ancak bir blogunuz veya düşük hite sahip bir siteniz var ise en güvenilir ve kolay yolu "tanıtım yazısı" satın almaktır. Sitenize benzer içeriğe sahip sitelerden ve güçlü haber sitelerinden uygun bir ücret karşılığında kalıcı backlinklere sahip olabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

847 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt