Bilmek istediğin her şeye ulaş

Balık yağı (omega 3) ne kadar önemlidir?

Omega 3 yağ asitlerini bizim vücudumuz üretemediği için dışarıdan almak zorundayız. En çok da balık yağında bulunuyor. Bu yüzden balık tüketimi çok önerilir ve bütün yaş grupları için tavsiye edilir.
Balık Yemekleri
Kolesterol seviyesi yüksek olan kişilere omega 3 hap desteği verilir mesela çünkü kolesterol seviyesini dengeliyor.
  • Paylaş
4

Lepptin, Balık yağı hapları konusunda bir fikrin var mı ? Dikkat edilmesi gereken şeyler varmımş. Bugünlerde alıp başlamayı düşünüyorum. Zihinsel yorgunluk had safhada

Hilal Korkmaz, Çok bir bilgim yok aslında ancak bir tanıdık her gün 1 tane kullandığını söyler. İşte çok yoruluyomuş eve gelince düşüp bayılıyomuş yorgunluktan filan. Sonra balık yağı hapı kullanmaya başlamış düzenli olarak ve artık sürekli yorgun gezmediğini söyler. Ama bence balık yiyebiliyorsan düzenli olarak ordan al omega3 ü derim:)

Bana doktor kolesterol için yazmıştı bir kere fakat ben içmedim kilo filan yapar diye:p. Balık yemeye çalışıyorum bende:)

Lepptin, Balık yapıyoruz ama kızartma olma ihtimali yüksek olunca yemek istemiyorum. Balık yağı kapsüllerinin de çeşitleri oluyomuş. Çocuklara vermeye çekinirler iştah açar die. Yetişkinlerde de bir vitamin ile birlikte balık yağı hapı alındığında iştah yaparmış eczaneye sormuştum. Bende de zihinsel yorgunluk ve odaklanamama problemi arttı biraz da meslek hastalığı (programcılık)

Hilal Korkmaz, Evet iki çeşitmiş balığın gövdesinden ve karaciğerinden elde edilen yağlar.
beslenmedestegi.com/dogal-urun/balik-yagi-kullanimi >burada biraz bilgi mevcut. Ama genelde pek bi zararı yok gibi kullananlar memnun, siz yine de bi doktora sorun bence.:). Ayrıca cidden zor meslektesiniz. kolay gelsin diyim:)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1074 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt