Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bankalardan beklentileriniz nelerdir? Yeni fikirleri, talepleri, öğrenmek istedikleri olan arkadaşlara dilimiz döndüğü kadarıyla yardımcı olabilirim..

Burada ters bir durum yok. Akıllı şube projesini ben zaten yapacağım. Teminatsız kredi demek bedava para demek değildir. Teminatsız kredi aylık %2 ile bazı zamanlarda %4.50 arası olarak uyguladığınız Ticari kredi işleminin sadece teminatsız olacağı ve karşılığı 90 gün içinde projeden oluşacak net gelir ile 36 ay boyunca bloke edilecek nakit finansan karşılığında oluşacak bir işlem olacaktır. Bana sadece bir ticari kart hesabı açacaksınız ve bu hesaba 2.000.000TL limit belirleyeceksiniz. Yazılım,merkez kulumu,donanım vs olarak alınacak hizmetler için bu limitten ilk ödeme 90 gün sonra olmak üzere 6 taksit işlemi yapılacak. Sadece bir projenin 180 gün içinde 12.100.000€ nakit geliri var.(isim hakkı ve ilk mal satışı olarak) Benim zaten bankanın parasına ihtiyacım yok yapılacak sadece firmaların muhattab almalarını sağlamak. Teminatsız kredi zaten veremessiniz ama projeye sponsor olabilirsiniz. Bana 2.000.000TL teminat mektubu verin istediğiniz bankadan 1 saat içinde 2.000.000TL kredi çıkarırım. Banka prosedürlerini biliyorum. Finansman yazılım omurgası hazırlıyorum. Şu anda çalıştığım proje Ticari kart sisteminin bir sonraki nesli üzerine. Ticari kart sisteminin bu kadar yaygınlaşmasının sebebide zaten benim hazırlamış olduğum bir proje ve ben bu projeyi bütün bankalara ve holdinglerin genel merkezine 2002 yılında yolladım. O zaman şu anda 100 milyar$ ciroya sahip bir holding bile 10.milyar$ ciro yaparken 18.milyar$ cirolu projeyi sizin dediğiniz cirolara çıkmaz diyerek red ettiler. Daha siz hiç bir şey görmediniz her şey daha yeni başlıyor. Bu oyunda olmak istiyorsanız kendinizi geliştireceksiniz bende size kendinizi özellike şubelerinizin kalitesini 2 katına çıkaracak bir proje teklif ediyorum. Bu işler cesaret ister. 2.000.000TL bir banka için sadece küsürat. 500.000$ maliyete kurduğunuz bir şubeden 2.000.000TL net olarak ne kadar zaman içinde kazanıyorsunuz. Her şube kar yapmıyor bazıları zarar bile ediyor. Ben size çebinizden para çıkmadan 300.000.000TL net para kazandıracak bir fikir diyorum. Siz olsanız bedavaya verirmiydiniz.
 • Paylaş
newzat...bir bankanın genel müdür yardımcısı arkadaşımdı ona verecektim bu tiyoyu..ama sen çıktın karşıma sana vereyimde faydam olsun sana...kosgeb-Tübitak gibi kurumların hibe destekleri var..kabul gören projeler 100 ve 150 bin tl hibe alabiliyor.fakat önce tedarikçiye ödeme yapıp sonra fatura aslı ve ödeme dekontunu kosgebe vermesi gerekiyorki hibe parayı alabilsin.kobilerde nakit sıkışıklığı olduğu için bu ödemeyi yapamıyor ve bu hibeden faydalanamıyor..bankanız bu açığı kapatarak 0 riskli bu finansmanı sağlayıp birçok kobiyi kendine çekebilir.yani kobiye kredi açmak yerine projeye kredi açacak ve devlet garantisinde olan bu hibelere aracılık edecek...AR-GE yapan kobilerin cirosu ve finansal yapısı bankalardan 100-150 bin kredi almaya müsait değil.bankanız projeye kredi verme şeklinde bir kredi çeşidi çıkarırsa çok büyük finansal potansiyel oluşturur.fikrini söylersen sevinirim.
 • Paylaş
butun karsı cıkmalarıma rahmen ev arkadasım ınatla kredı cekmek istıyodu.. bıldıgım kadarıyla kredı kartı taakıbe duserse kredı alamıyodun oda ole bısı yapmıs.. sımdı sıcılı nasıl duzeltılır.. duzeltılmez dersen daha mutlu oluru:D
 • Paylaş
1

Nevzat Saraç, 5 yil beklemesi gerekiyor. 5 yil sonra Merkez Bankasi kayitlarindan silinebiliyor.

Projeyi ücretsiz olarak verebilirim bunun için 1 kuruş almam ama yapılacak 5 büyük proje için 2.000.000TL teminatsız kredi limiti isterim (proje sponsorluğu) Sadece 1 projenin 1.000.000.000€ net kar hedefi var. Benim hazırladığım iki proje şu anda iki büyük yatırımcı derneği tarafından yatırımcılara açılmış durumda ve sistem başladığında bütün bankalar sisteme kullanıcı olarak girecek. Fikir istiyorsanız ben size AKILLI ŞUBE adında bir proje fikri verebilirim. Bunu başka bir büyük banka için hazırladım. Sizin şubede kredi taksidi ödemesi yaparken aklıma geldi. Daha önce hazırladığım bir projenin ana taslaklarını kullandım. Sizin genel müdürlük ile bir proje için görüşme yaptım siz ilgilenmediniz. Aynı projeyi biraz değiştirerek başka bir banka ön ödemeli kart sistemi olarak kullanıyor. Şimdi yeni bir kart projesi ve AKILLI ŞUBE adında şube operasyon kalitesinin ve veriminin yükseleceği bir sistem projesi hazırladım. Sistem şube yoğunluluğunu 3/1 oaranında düşürerek verimliliğini artırmakta. Projenin 26.000.000TL maliyeti var 300.000.000TL net karı var. Basit bir operasyonel yazlım yapılacak. Sistemi terminal olarak mevcut şubelere koyulabildiği gibi sadece terminali olan 50m2/100m2 çep şubeler kurabilirsiniz. Benim destek verdiğim 3,çü bankalarda biri akıllı kart olarak 4 büyük proje şu anda kullanılmakta. İsterseniz size bunu ücretsiz verebilirim ama karşılığında 2.000.000TL teminatsız kredi limiti isterim. Bu limiti 5 büyük projede kullanacağım. Bu projeyi hazırladım ama daha göndermedim. Başka bir proje çalışması yapıyorum.
 • Paylaş
1.milyarTL net kar ciro değil 3 yıllık planda ciro en az 20 katı ve bu cironun bir günlük gelirini hesaplayın bu projenin 26.milyonTL olarak oluşacak masrafı paranın sadece trasfer edilmesi için duracak zamanda kazanarak toplam maliyetin bankaya maliyet getirmeyerek üstüne 1.milyat$ para kazanabileceğiniz bir sistem projesi.
 • Paylaş
Her müşterinin kredi ve kredi kartı bilgileri, banka ismi bilinmeksizin her banka tarafından görülebiliyor. Kaç kere ödemelerini aksatmış, ne kadar kart limiti var vs. Takibe düştüğünde senin bankalar nezdindeki puanın düştüğü için, riskli müşteri oluyorsun ve ona göre yaz düşük kredi çıkar yada hiç çıkmaz. Temizlemek ise arkadaşının elinde, ama uzun bir süreç oluyor. Bankaları kullanmalı, düzenli ödemeler yapmalı, bu şartlarda bile tahmininden uzun sürecektir.
 • Paylaş
buna sevındım:) bu durumda kefılın saglam olmasının bı etkısı varmı pekı
 • Paylaş
Yok, sonuçta sizin sorunuz, kredi kartı borcu olan kişinin sicilinin temiz olması değilmi? Kefilin sağlam olması, bankanın parasının teminatıdır. Müşterinin sağlam müşteri olduğu anlamına gelmez :)
 • Paylaş
bunları aksam bır bır bır ıletıcem kendısıne tesekkur ederım:D
 • Paylaş
gölge etmesin başka ihsan istemez (cuk oturdu vallaha)
 • Paylaş
Genelde kredi kartı alırken zevkten uçan, ama zamanında ödemeyince borçlanmış ve sıkıntı çekmiş insanlar böyle konuşur bankalar hakkında. Ekonominin bankalar sayesinde ayakta durduğunu bilmeyen birine sadece "gölge etme başka ihsan istemem" dicem, affına sığınarak.
 • Paylaş
hahaaaa kredi borçlarımı zamanında ödeyebilen biri olmanın verdiği zevkle yazıyorum bu cevabı. Ekonominin ayakta kalması üretime bağlıdır. Bankalarsa başkasının ürettiğiyle geçinen kağıt kulelerdir. küçük bir rüzgara bakar savrulmaları
 • Paylaş
O zaman neden kredi kartı kullanıyorsun? Madem o kadar güvensiz neden paranı bankaya yatırıyorsun? Firmana söyle bakalım maaşımı elden almak istiyorum diye? Paranı yastık altında saklamayı dene? Arkadaşına havale eft yapmak yerine, ben senin yerinde olsam elden götürürüm :) Şuanda kredilerle ayakta duran kaç bin firma var biliyormusun? Krediler sayesinde ihtiyacı olan sıcak parayı bulup, gelecekle ilgili planlarını yapabilen? Önce bunları öğren, sonra hangi konuda öfken var bankalara bilmiyorum ama sonra kusarsın gene, hatta gene gel beklerim, ama öğren önce. Ben yardımcı olurum.
 • Paylaş
neden mi tabi ki karlı olduğu için kredi kartı kullanıyorum. eftleri de kolay olduğu için internet hesabımdan sıp diye yapıyorum.yani kullanıyorum bankayı. peki sen bana söyle bankaların neden kredi vermek için sürekli kampanyalar yapıp birbiriyle yarıştığını. şunu iyi bilirim ki dediğin sıcak parayı alan firmalar banka için çalışırlar. kardan elde ettikleri gelirle gider paşa paşa borç öderler
 • Paylaş
Kendi kâr ettiği için bankaya faiz ödemeyi kabul ediyor. Bankalar kimseye zorla kredi satmıyor. İlk yazında başkalarının ürettiği ile, üstlerinden geçiniyorlar gibi bir söz söledin hatırlarsan, bankalar birilerinin üzerinden geçinmiyor, birilerinin para kazanmasını sağlıyor. Bak ne güzel açıkladın. Az önce bankalar uzak dursun diyodun, şimdi iyi ki varlar demediğin kaldı :)
 • Paylaş
Tipik bankacı yaklaşımıyla yorumladın sözlerimi. evet firmalar ve insanlar uzak durmalı banka kredilerinden çünkü firma kredi isterken kar getireceğini düşünüyor ve alıyor krediyi ama ticaret bu zarara da girebiliyor bazen. fakat banka karda olsa zararda olsa parasını fazlasıyla alıyor. banka zarara da ortak olmalı ki ekonomiyi ayakta tutma iddasında olsun. yoksa senin dediğin şeylerin hepsi kocaman yalanlar.
 • Paylaş
Fazlasıyla mı alıyor? Sen zarar eden banka görmedin dimi bu ülkede? Krediler batınca, ipoteklerin nasıl alındığını, ne kadarının alındığını biliyormusun? İpotekle elde ettiği bir gayrimenkulü 3 yıl içinde satmak zorunda olduğunu (her ne pahasına olursa olsun) biliyormuydun? Sen bankaların o kadar şube, o kadar personeline rağmen çok kâr ediyor diye düşünenlerdensin anlaşıldı. Banka aslında hem kârına hem zararına ortak. Ama kredi alanlar, kendileri batana kadar, bankaya ödedikleri faizi konuşurlar. Battıktan sonra bankanın alacağını asla konuşmazlar. Tabiki haklı olarak kendi dertleri kendilerine yetmektedir. Ama o aşamada banka da haklı olarak kendi alacağı peşindedir ki, bu süreçte her zaman bankada zarar eder. Herkes sanarki bankalar insanların borçlarını geciktirmesini ister, kredisini ödememesini ister. Hayır, herkes zamanında ödesin, bizde uğraşmadan para kazanalım, insanlarda uğraşmadan para ödesin.
 • Paylaş
Ewet ben bu ülkede zarar eden banka görmedim. hortumlanan banka gördüm. Kredi borcunu toparlayamadığımız için battık cümlesi de hortumun üstünü örtmede kullanılan bahaneleri oluyor genellikle. yoksa devletin mahkemeleri dahil bütün sistem banka lehine işliyor. haciz memurları alacağını fazlasıyla aldırıyor. evet banka herkesin zamanında kredisini ödemesini ister çünkü o en başında alacağını almıştır zaten 3 verip 5 e anlaşmıştır.
 • Paylaş
Sen hiç hayatında arkadaşına yüklü bir tutarı, 3-5 yıl için borç verdin mi karşılıksız? Hortumlanan bankalarda bankacılık sektörünün suçu değildir, müsade eden hükümetin ve bankanın sahibinin suçudur. Hiç bilmiyorsun sistemin kime çalıştığını, bankacıların neler yaşadığını, yılda kaç kez denetlendiğini. Sadece geçmişte yaşananlar üzerine yorum yapıyorsun. Gerçekten, ilk başladığın konudan sapıyorsun, bir konu seç ve o konuda yardımcı olmaya çalışayım. Bankacılık hakkında bu güne kadar duyduğun herşeyi bir çırpıda anlatmamı ve hepsini bankacılık sektörüne mal etmemi bekleme.
 • Paylaş
1. cümlen çok komik, küçük emrahı anımsattı bana. 2. cümlen subjektif; hiçbir ekonomik, bilimsel anlamı yok. 3. sünü bilsem ne bilmesem ne? elbette denetlenecekler. kreş bile açsan denetleyeni var. konudan sapmıyorum gölge etmesin başka ihsan istemez diyorum. bankacılık bilgini bundan sonra eleştirel yönde kullanıp bankacılık sistemi ile ilgili daha derin düşünmeni tavsiye ediyorum.
 • Paylaş
başkan bana epey bir para alzım nasıl alabilirizD:D::Dyardımcı olsana
 • Paylaş
O da bankaların politikaları. Neden diye soracaksın haklı olarak, hemen anlatmaya çalışayım. Ben İşbankası çalışanıyım, örneği bankamdan vereyim. İşbankasının geçmişi daha eskiye dayandığı için alt yapısı daha geniş. Hem poslarda hemde ATM lerde, ortak kullanımı benim bankamda çok tercih etmiyor. Bizim binlerce ATM miz var, ama çoğu bankanın yarısı kadar bile yok. Ben gelir elde etmeden hem diğer bankaların benim alt yapımı kullanmasını istemem, hemde bu yolla diğer bankaların ürünlerinin kullanmasını tercih etmelerini istemem. Bilmem anlatabildim mi?
 • Paylaş
Fikir istiyorsanız ben size AKILLI ŞUBE adında bir proje fikri verebilirim. Bunu başka bir büyük banka için hazırladım. Sizin şubede kredi taksidi ödemesi yaparken aklıma geldi.
 • Paylaş
Bir beklentin yoksa projenden, önemli bir meblağ anlamında, paylaşabilirsin. Her bankanın kendi mensuplarından bu tarz beklentileri var. Bizde birer müşteriyiz aslında ama nihai müşteriden alacağımız tepkiler ve talepler, daha yaratıcı olmamızı sağlar. Bu yüzden böyle bir konu açtım.
 • Paylaş
tek beklentim bankalarin var olmamasi! zira bankalar hirsizlarin kurumsallasmis ismi
 • Paylaş
benim beklentim.. iş kurmak için sağlam bir fikir ve yaklaşık 100k kapital ile geldiğimde bana 500k kredi için ışık yakmaları.. mümkünmüdür.. müdür ?
 • Paylaş
Karamadde arkadaşım, ben yönetim kurulu başkanı veya sunacağın teklife evet diyecek yetkiye sahip değilim. Ama dediğiniz rakamlar doğru ise benim çalıştığım bankanın hayır diyeceğini sanmıyorum. Sizin dışarıdan görüşünüzle içeride bizim görüşümüz aynı olmayabilir. Ben fikrinizi verin kullanayım demek istemedim burada. Ben sadece daha küçük talepleri yönetime bilderecek, isteklere cevap vermelerini sağlayacak bir şube çalışanıyım. Ücretsiz olarak diye bir fikir olduğunu söyleyip hemen peşine 2 milyon teminatsız kredi talep ediyorsunuz. Ben ticari şubede çalışıyorum, teklifinizi yıllardır çalıştığımız firmalara bile yapmıyoruz, yapan varsa hiç burada vakit kaybetmeyin derim ben. Fikriniz kesinlikle güzeldir ama önemli olan piyasaya uyarlanabilir olması. Nedeni de şu: Aslında internet bankacılığı, bankacılık için gerçekten bir çığır açmıştır, ama şu var ki insanlarımız halen güven sorunu yaşamakta ve kullanamamaktadır. Şubeler bu yüzden halen daha fazla talep edilen dağıtım kanalıdır. Telefon bankacılığı, hatta bildiğiniz üzre 3G üzerinden birebir müşteri temsilcileri ile telefon bankacılığını getirdik. Ama halen halkımızın tek güvendiği yer şubedeki personel olmakta.
 • Paylaş
uagfx arkadaşım, burada karalama yapılsın diye bir konu açmadım, eğer bir sıkıntınız varsa yardımcı olmaya çalışırım. Ama geçmişte yaşanan sıkıntıları, hatta haklı olabileceğiniz halen varolan bazı bankalarla ilgili genelleme yapmayın, bence. genetiker arkadaşıma yaptığım açıklamada bankacılık sektörünün neden varolması gerektiğni yazdım. Oradan okursan, bu kadar gaddar olmassın diye düşünüyorum.
 • Paylaş
1

Umut Akar, newzat arkadasim benim bir karalama istegim yok nacizane fikrimi soyledim ayrica yaptigin aciklamalarda cok eksik var mesela bankalar zorla kredi vermiyorlar ama laf cambazliginda uzman olan insanlari alip insanlari bir sekilde kandirarak kendilerine bagimli yapiyorlar ben a bankasi yada b bankasini savunmuyorum bankalarlada calismiyorum yarin oburgun calismayi da dusunmuyorum bence bankalarin tek amaci insanlari kendilerine bagli yapmak sana bir yazi yollamak istiyoprum umarim musait olursunda okursun buyur serdarkocaoglu.com.tr/2008/07/dnyayi-yoneten-aileler.html

adelite arkadaşım, beklenti olarak haklısın, ama bu tarz fikirlere karşı bankaların sorumluluğu bulunmamaktadır. İnsanlar bankaları, devletin bir kurumu gibi düşünüyorlar, o yüzden beklenti hep daha fazla oluyor. Ama şu var ki, bankaların mahallenizdeki bakkaldan çok farkı yok. Ekonomiye, girişimciye, yeni fikirlere tabiki desteği var, ama bu kendi yetkileri dahilinde olabiliyor. Sizin istediğiniz tarzdaki krediler için size AB fonlarını tavsiye ederim. AB' ye proje yazabilir yazdırabilirsiniz, hatta bu konuda da yardım edebilirim. AB fonlarında hibe ve krediler bulunmakta, projenizin büyük bir kısmını desteklemektedir. Bunu inanın bireysel bile yapabilirsiniz aslında, tabi yeterli bilgiye sahipseniz. Birçok arkadaşım şuanda bu işle uğraşmakta, hatta proje yazımından bile güzel gelir elde etmektedir.
 • Paylaş
Güvenlik olarak olaya başka taraftan bakıyorsunuz,onun için müşteriler güvenmiyor. Benim şu anda üzerinde çalıştığım proje bankanın dış iletişim ile sağlanan güvenlik duvarını iki kademeye çıkararak arasına yerleştirilecek bir sistemin her iki tarafdan gelebilecek saldırıların anlık olarak bloke edileceği ve ikinci aşamada gelişmiş yeni nesil şifreleme ile insansız işleyecek bir sistem projesi üzerine. Basit ticari yazılım gibi duruyor ama alt yapısında muazzam bir sistem yatmakta. ATM ler içinde açılması imkansız denecek çelik kasalar var ve sadece kaynak makinesi ile yakarak açıyorsunuz. ama adamlar bununla uğraşmıyorki basit bir kopyama yazılımı ile bilgilerinizi ele geçirdikten sonra yapay kart ile hesabınızı boşaltıyor. Para gittikten sonra bir daha geri almanız için olmadık zahmetlere giriyorsunuz. benim 3 yıldır üzerinde çalıştığım ve yazılımını en büyük firmalardan birnin yapacağı sistemde para anında bloke ediliyor ve 30 gün dünya çapında bloke kalıyor. Hesabı boşaltsanız bile parayı çekemiyorsunuz ve sistem sizi anında yakalıyor. Kısaca daha alacağınız çok yol var.
 • Paylaş
Karamadde arkadaşım, farkındamısın bilmiyorum ama projen ile ilgili hala en ufak bir fikir oluşmadı bende. Otur anlat tabiki demiyorum ama çok kaba taslak anlatıyorsun, kendin projeyi bildiğin için, aklından geçenleri okuyamam. Ayrıca, internet bankacılığı üzerindeki işlemlerde bizim güvenlik açığımız yok. Müşterilerin bankalara ve sanal ortama karşı güven açığı var. Önce bu kırılmaya çalışılıyor. Yoksa, 5-6 sene sonraki programlar taslak olarak hazırlanmış durumda, belki de yapmak istediğiniz proje bile tarafımızdan yapıldı.
 • Paylaş
Ben size güvenlik açığınız var demiyorum zaten olsaydı çoktan bütün hesapları boşaltırdılar. Sizin hazırladığının taslaklar sberdin saldırılarına göre hazırlanmış. Benim dedğim sistemler müşteriyi kapıdan içeri sokacak sistemler. Daha önce genel müdürlüğünüze bağış otomasyon sistemi hakkında bir proje bilgisini göstermiştim. sosyal proje olduğu için bedelsiz hemde komple proje dosyasını göndermek için. 6 bankaya başvurdum sizinle beraber 4 banka geri döndü. sizin yetkili arkadaş sordu "nasıl bir sistem yapaaksınız" bende "kredi kart gibi ön ödemeli bir sistem yapaağım"dedim. Arkadaş bana "hayır öyle bir sistem olmaz ön ödemeli kredi kart gibi bir sistem yok" dedi ve kestirip attı. Diğer banka ilgilendi ve proje dosyasını ben onlara yolladım. Onlarda biraz değiştirip ön ödemeli banka kartı olarak çıkardılar ama projenin ekseninden çıktıkları için bence gereksiz bir yatırım oldu. benim düşündüğüm çok başka bir sistem ve sadece kodlama ile kredi kart sistemine dönüşebilecek bir sistem. Şimdi sizd aynı şeyi yapıyorsunuz kestirip atıyorsunuz. Proje ya açıklanır yada açıklanmaz tamamını görmeden zaten tam olarak anlayamazsınız. Benim hazırladığım taslaklar ana projenin sadece birinci nesli ile ilgili projenin 4 nesli var. Bu sebepten dolayı işler sizin dediğiniz kadar basit değil. O sebepten dolayı eğer geşmişi araştırabiliyorsanı BAĞIŞ OTOMASYON adında sizde başvurum olacak 2 veya 3 yıl öncesinin. Önceden açıklıyordum şimdi hemen hepsini gizli tutuyorum.
 • Paylaş
Arkadaşım kestirip atmadım, ben genel müdürlük personeli değilim ki, sadece bir şube elemanıyım, fikrinin olduğunu duydum hadi kalkıp gm ye gidip anlatayım dicek bir durumum yok dedim sadece. Hem anlatamam diyorsun, hemde bu şekilde anlaşılacak birşey değil diyorsun, ben anlamadığımı söyledim diye bana kestirip atıyorsun diyorsun. Projeni araştırıcam. Bakalım böyle bir proje teslim alınmış mı? Doğru olabilir, süper bir fikir olabilir. Yanlış bir insan tarafından değerlendirilmiş olabilir, o yüzden gün görmeden kapanmış olabilir. Ama araştırıcam. Daha basit sorunlar için açtım konuyu, boyumu aşan konular bunlar :)
 • Paylaş
Yannış anlama senin şahsınla alakası olan bir iş değil. Ben 1996 yılından beri bu tür projeler ile ilgileniyorum. Bu süre zarfında sayısız görüşme yaptım. E.mail lerime baksan sildiklerimi boş ver en az 100 adet yakın tarihli e.mail duruyordur. Benim projemi çaldılar demiyorum zaten ben kendim gönderdim. Benim hazırladığım projeler yüksek teknoloji alt yapısına sahip projeler ve gördğüm kadarı ile daha bankacılık sistemin biraz daha gelişmesi lazım. Sana projeyi göndersem saten senin yapabileceğin tek şey genel müdürlüğe iletmek. onlarda proje bölümüne iletecekler onlar okey verecek proje kurumsal yönetime iletilecek onlar okey verecek bir üst yönetime iletilecek oradan onay çıkarsa proje maliyeti bir sonraki bütçeye masraf kalemi olarak eklenecek alt yapısı hazırlanacak yazılımı hazırlanacak terminal üretimi için firmalar ile anlaşılacak şube kurulumu için başlantılar yapılacak mimari çizim yapılacak yazılım hazır olduğunda donanımda hazır olacak şube kurulumu ile alt yapı hazırlanacak en son lansman ile sistem başlayacak bu en az 6 ay sürecektir. Bu zaten senin yapabileceğin bir iş değil. Sen sadece gönderdiğim dosyayı bir üst kademeye iletebilirsin ve ilettiğinde,de "o senin müşterin gel bu işin başına geç" demeyecekler. Sen gene aynı işini yapacaksın. Benim anlatmak istediğim Ticari kart sisteminin yaygınlaşmasını sağlayan benim hazırladığım bir proje ve bizaat bana sizinde fikriniz oldu diye iletildi. Kredi paketleri olarak kullandığınız sistemi ilk ben ortaya attım onlar uyguladı başarılı olduğunda bütün bankalar aynı sisteme geçti. Ben onlardan para istemedim ve yüzmilyonlarca$ kazanılan ir sistemden ben bir kuruş para kazanmadım. Bu projeyide aynı banka için hazıladım. Bunuda 3.milyar€ ciroya sahip br proje desteği verilmesi karşılında bedelsiz vereceğim. Proje taslağında Proje taslağında istenirse ticari yatırım olarak yapılabilir ve bütün bankalar hizmet satışı yapılabilir. Sizin önceki yazınızda olduğu gibi siz sistemi kurarasınız bütün bankalar sizden bir bakıma kiralamış gibi olur. Bu olursa sizin karınız en az 1.milyarTL tutara çıkacaktır. Siz 1.milyarTL kzanacaksanız bende bir şeyler kazanmam lazım ve benim dediğim sistemde bana kredi limiti veya sponsorluk veya teminat mektubu olursa size 1 kuruş maliyeti olmayacak. Benim dediğim kısaca bu.
 • Paylaş
Diğer bankalar için e.maillerimde gönderim tarihi 10.2008 olarak görünüyor. Proje adı bağış otomasyon ama Temassız kart sistemi olarak gitmiş olabilir. Form kaydı sizde vardır. Telefonla görüştük ama sizden e.mail gelmemiş olabilir.
 • Paylaş
Termomesh, öncelikle Kosgeb fatura karşılığı kredi vermiyor. Firmalar zaten Kosgeb'e üye. Faiz desteği, fuar desteği vb. desteklerde bulunuyor. Kosgeb, kredi çıkan firmaya ödemeyi nakden yapıyor. Bunun haricinde, AB ve Tübitak gibi kuruluşlardan alınan kredilerin ödemelerinde dediğiniz yönteme başvuruluyor. Ama bu yöntem, bankanın alacağını tahsil yönünden net bir durum göstermiyor. Bir banka, normal bir müşteriden farksız, istihbarat yapacaksam, neden 100-150 bin TL kredi çekicek müşteriler için istihbarat yapayımki? Ona ayrıcağım vakti, reddettiğim 300-500 bin TL kredi müşterilerine ayırırım. Kısacası, rasyonel değiller. Bilmem anlatabildim mi?
 • Paylaş
Kart aidatı diye bir mevzu var. Tamamen kıl olduğum bir mevzudur kendileri. Bu aidat mevzunu ben kullanırken farketmiyordum bile. Ancak bundan iki yıl kadar önce askere gittim ve kartı kullanmıyordum artık. Hatta kartın son kullanma tarihi geçmiş ve yeni gelen kartıda evdekiler kabul etmeyip geri göndermişlerdi. Buna karşın hesabımdan olmayan bir kart için hiç bir bilgilendirme olmaksızın askerde en lazım olduğu zamanda kesilen kart aidatı sayesinde bütün bankalara aynı anda sinirlenip hepsinin düşmanı oldum. Sayelerinde zaten hemen hemen boşalmış olan hesabı farklı ATM'de işlem yaptığımdan tamamen boşaltım beş kuruşsuz kaldım ve işlemimide yapamadım.
 • Paylaş
Sayın dejavu, öncelikle kimse hayrına alışverişlerinizi 3-6-9-12 taksit gibi 1 yıla kadar vadeli alım yapmanızı sağlamaz. Bunun da bir bedeli olmalı diye düşünüyorum. Diğer konuda hangi banka olursa olsun haklısınız. Kabul edilmemiş bir kartın, kart kullanım aidatı ödemeniz çok saçma. Bunu yasal yollara başvurarak iade isteyebilirsiniz. Sonuçta kartı teslim almadığınızı ve kullanıma açılmadığını söylüyorsunuz, banka bu bedeli sizden tahsil edemez. Ben kendi çalıştığım banka adına söleyim, 1. ve 2. dönem olmak üzere, herhangi bir dönemde 6 ay boyunca hiç kullanılmamış hesap veya kredi kartı için, hesap işletim ücreti veya kart kullanım aidatı alınmaz.
 • Paylaş
Hayrına mı :) Kart kullanıcılarından hesap kullanım bedeli, limit aşım bedeli, kart aidatı... Pos kullanıcılarından % bilmem ne kadar hesap kesintisi, bilmem ne kadar süre hesaba bloke, Taksitli işlemlerde % bilmem ne kadar vade farkı. Hele birde kredi kartı ekstresini kaçrdınmı yandın ki ne yandın. Ben artık kart kullanmıyorum zaten bana çok saçma geliyor henüz kazanmadığım parayı peşin peşin harcamak. Öncedende bir kere kullandım onda da mağza maaş kartımdan içinde para olmasına ramen belli bir miktarın üzerinde çekim yapamamıştı o yüzden. Kredi kartı konusunda küçük bir kuyruk acım var ama bankaların kimlerden ne kadar kesinti yaptığını ve bankanın hayrına selam bile vermeyeceğini eski bir kart kullanıcısı ve yine eski bir pos teknisyeni olarak biliyorum.
 • Paylaş
Sayın dejavu lütfen, bende bir kart kullanıcısıyım. Düzenli kullanmıyorum diyorsanız evet, söylediklerinizde hemfikirim. Ama bilgili ve düzenli bir kullanıcıyım diyen bir kişinin, yazdığınız sorunlarla karşılaşlması mümkün değil. Limit aşım bedeli diyorsunuz adı üstünde :) hesap kullanım bedeli, bankanızın paranızı saklamasının, garantisi olmasının bir bedeli. Kart aidatını bir önceki cevapta yazmıştım. Hesaba bloke hangi konuda? böyle bir uygulmamamız yok. Taksitli işlemlerde vade farkı bankanın değil, ticaret yaptığınız firmanın uygulaması :) yapmayın artık vade farkı mı kaldı? Bunların hepsi düzenli kullanmayan profil sorunları, üzgünüm. Bakın söylediğiniz örnekler, anlattığınız gibiyse (ki inanıyoruz), yasal yollara başvurduğunuzda geri alabileceğiniz bedellerdir. Siz hakkınızı aramıyorsanız, bankadan hayrına iş yapmasını mı bekliyorsunuz? Hemde bir pos teknisyeni olarak? Lütfen..
 • Paylaş
bikere ortak pos kullanımına geçilmeli taksitli alışverişler çile olmaktan çıkmalı. satıcı;üzgünüm o karta bölemiyorum diyememeli.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4573 Görüntülenme14 Takipçi41 Yanıt

Konu Başlıkları