Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bankamatik kartları ile online alışveriş yapılabilir mi?

Bankamatik kartları ile direk olarak online alışveriş yapamazsınız. Ancak bazı bankalar, örneğin Garanti Bankası ve Akbank, internet şubesinden bankamatik kartınıza bağlı bir sanal kart açmanıza izin veriyor. Sanal kartınıza hesabınızdan para aktarıyorsunuz ve sanal kartınızın bilgilerini kullanarak online alışveriş yapabiliyorsunuz. Diğer bankalardaki durum hakkında net bir bilgim yok malesef.
  • Paylaş
Hayır, bankamatik kartları ile online alışveriş yapamazsınız.
  • Paylaş
Hiç bir yerde öyle bir uygulama görmedim ama online bankacılıkla bir kullanımlık sanal kart oluşturulabiliyor.
  • Paylaş
Ziraat'ın Bankkart'ı bazı sitelerde kullanılabiliyor. Gerekli bilgiyi ziraat'ten alabilirsin.
  • Paylaş
Oncelikle 1-2 kisa bilgi vereyim;

"Bankamatik" kavrami IsBank'in kendi ATM'lerine verdigi isimdir. Her banka kendi ATM'lerini markalastirmak icin cesitli isimler kullanmaktadir. "ParaMatik, Bankomat, Bank24 vs.vs."

"Bankamatik Karti" denilen kartlar ise halk arasinda "Maaş Kartı" olarak lanse edilen "Debit" kartlardir.


Sorunuza cevap;

Evet Bu kartlar ile internetten alisveris yapabiliyor ancan bankanizin ve kartinizin bunu desteklemesi gerekmektedir. Internetten alisveris yapmaniz gerekiyor ve kredi kartiniz yok ise en iyi yok maas musterisi oldunuz bankanin kredi kartini talep etmenizdir. (genelde tum bankalar maas musterisinden kart aidati vb almazlar)

Eger illaki kredi karti kullanmayacaksaniz yukarida arkadaslarin bahsettigi bankalardan birinden hesabinizin / SanalKartinizin olmasidir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3267 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt