Bilmek istediğin her şeye ulaş

Barter Çeki nedir?

Alana mı, verene mi daha avantajlıdır? Düzenle
Bana göre saçma sapan bir uygulama ... Paranın keşfinden önceki "takas" yönteminin güncellenmiş ve modernleştirilmiş hali ... Yani bir mal sattığınızda veya barter e verdiğinizde karşılığında barter çek i veriyorlar ... Sizde sistemde temin edebileceğiniz ürünü bu barter çeki ile alıyorsunuz ... Misal ben inşaat sektöründeyim ... Daireleri barter çek i ile versek, çakıl, kum, demir ala biliyoruz karşılığında ... ...
  • Paylaş
Barter çeki sisteme üye olan firmalar arasında, mal ve hizmet alındığında imzalanan sistemin kendi içindeki kıymetli evrağına denmekte.
Bence çok güzel bir sistem. Para ödemeden istediğin ürünü alıp, kendi ürettiğin ürünleri aynı değerden satarak karşılığını vermiş oluyorsun, 1 yıl da ödemen için süren var, FAİZSİZZZ. Stoklarını eritme imkanı sağlar stok maliyeti derdin çözülür. Ayrıca malını satarken %100 tahsilat yapacağını da bileceksin. Ücretsiz reklam da yapabiliorsun. Yani bence çok güzel bi sistem.
Avantaja bakılırsa; alan da veren de avantajlı gibi.

Bence tek önemli husus her sektörden firmanın olması gerektiği. Sonuçta ürettiği mal ya da hizmeti satan firma, almak istediği her ne olursa olsun bu pazarda bulabilmeli.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

330 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt