Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başak Burcunun özellikleri nelerdir?

insanı metodik, detaycı ve analizcidir. Çok gelişmiş bir görev duygusu vardır. Başkalarının kendine ihtiyacı olduğunu ve yaptıklarını takdir ettiklerini görmek ister. Hizmet, insanlara servis, onlar için bir şeyler yapmak çok önemlidir. Bir işyerinde patron olmaktan daha çok verimli bir iş yapmayı önemser. İşveren için mükemmel bir elemandır. Az öde, çok çalıştır.
  • Paylaş
Başak olmak bir ayrıcalıktır ! :)
  • Paylaş
Bir başak olarak diyorum ki;
Sadeliği severim, herşey hizalı ve temiz olmalı. Açık renkleri seviyorum. Evde çok fazla eşyadan hoşlanmam. Bir iş kurmak yerine, kurulu bir işte en iyi çalışan olmak isterim. Anlayışlı olduğumu söylerler.
  • Paylaş
Programlı,dürüst,mantıklı,detaycı,sadık,içine kapanık,hırslı, mükemmelliyetçi ... 
Süperiz ya kısaca ;)
  • Paylaş

bende bir başak olarak düzenli,titiz,detaycı,hisleri kuvvetli,çalışkan,ruhsuz,mantık kullanan,kuruntulu:-))

simetrik olmalı herşey,dakik olmalı ve verdikleri sözleri tutmalı,dürüstlük çok önemlidir..

  • Paylaş
Başağım ve iyiki de başağım. Başaklar çok farklıdırlar çook.
  • Paylaş
1

Tuğba *han, Kesinlikle :) sevemeyenler bu sebeple sevmezler , çünkü mükemmeli herkes sevememz :D

Başak olmaktan, ayrı bir mutluluk duyuyorum :)
  • Paylaş
2
"Tepsiler küçükten büyüğe sıralı dizilmeli" şeklinde bir söz duyduysanız bilin ki bir başak burcunun ağzından dökülmüştür. :) Bu arada yukarıdaki tanıma kelimesi kelimesine uyan bir tanıdığım var :)
  • Paylaş
28

Şaman, Üst üste dizileceklerse en aşağı en büyüğü gelmeli yani büyükten küçüğe doğru dizilmeli. :)

Sevgiseli, görünüşü olarak diyor onlar

Şaman, Ben de onlardanım :)

Sevgiseli, "Kaçıııııııııııııın" :)

Şaman, Ah ben akrep için hiç öyle bir şey demem ama :D

Sevgiseli, Akrep en iyi burç da ondan ;) Ama başağa göre çok zıt

Şaman, Haha bunun üstüne akrep en kendini beğenmiş burç demem gerekiyor ama yükselenim aslan ve aslanları biliyorum :) Zıtlık konusuna gelince aslında ikizler, yengeç ve teraziyle zıt olduğumu düşünüyorum.

Sevgiseli, Kendini beğenmenin ötesi, sevmek :) Dünyaya tekrar gelecek olsaydım gene akrep burcu olmak isterdim. Gerçi doğumgünleri dönembaşı olduğundan genelde arada kaynıyor ama olsun ben burcumu seviyorum :) Yengeçle yuvarlanıp gidebilirsin ama ikizler ve teraziyle kesinlikle çıldırırsın :)

Şaman, Dönem başı demişken 14 Eylül'le sene başı oluyor benimki, neyse ki öğretmen değilim. :) Doğru demişsin yengeç beni kassa da çok zor değil, diğer ikisinden öyle ya da böyle sonunda da olsa kaçıyorum. Ben yeniden dünyaya gelsem ne burcu olmak istediğimi bilmiyorum çünkü hepsinin olumlu ve olumsuz yönleri, anlaşabildiği ve anlaşamadığı burçlar var. Bir tek balık erkeği olmak istemem, onu biliyorum :D

Sevgiseli, Neden balık erkeği? Ben ikizler erkeği kadar vahimini görmedim :)

Şaman, Aaaa evet o da garip bir tür olacaktır, sadece çevremde yok olduğundan bilmiyorum. Balık ise çok duygusal, sezgisel, bayağı bir iç yaşamı olan bir burç. Kadınlara çok yakışıyor ki favorimdir ama erkekte biraz komik duruyor. Tamam eğer bir daha dünyaya erkek ve insan olarak gelirsem balık ya da ikizler olmamayı tercih ederim diyorum ama derken de düşünüyorum ki onlar da kendi içlerinde doğru ve tutarlı oldukları kanaatindedirler. Bir yandan da içten içe bendeki başak, aslan kombinasyonunun ters dönmüşünü yani aslan, başak olmayı hayal edebilirim. :) Yükselenin ne?

Sevgiseli, Annem bu konuyla ilgili tam bir saat veremiyor :) Balıklar duygusallığı sadece kullanıyor bence yoksa duygusal oldukları filan yok :)

Şaman, Bence de sence duygusallık konusu ama onların içinde sanki ayrı bir insan varmış gibi, hatta tanıdığım tüm balıklar iç sesleriyle bayağı muhabbet de ederler :D Kızkardeşim olsaydı yakında bulurdu senin yükselenini :)

Şaman, aaaa unuttum, öğretmenler günün geç de olsa kutlu ve mutlu olsun, en azından gecesi :D

Sevgiseli, çünkü onlarda sürekli kendini ve kararlarını sorgulama durumu vardır. :) teşekkür ederim :)

Şaman, aslında ne güzel bir özellik değil mi?

Şaman, keşke sadece kendini sorgulama olsa. "bana böyle de dedi" gibi şeyler de söylüyorlar iç seslerine :D

Sevgiseli, bence güzel değil aynı soruyu defalarca soran arkadaşım vardı beni çileden çıkartan. balık burçları "ikna edilmek" isteyen bir burçtur. tek sorun ikna olamamaları :)

Şaman, ben kendini sorgulayabilmeyi büyüklük olarak görüyorum ama balıklar her şeyi iç sesleriyle tartışıyor. belki de ben delilerine rastlamışımdır...

Sevgiseli, ben aldığım kararların arkasında durmayı ve arkasında duracağım kararlar almayı tercih ediyorum. ayrıca özel yaşamımda başkaları tarafından ikna edilmeyi isteyecek kadar başkalarının fikirlerine bakmam kendi bildiğimi yaparım :) İçimden gelmeyen şeyleri başkaları öyle dedi diye ya da gözlerine daha hoş gözükeyim diye yapmam. Yanıldığımda olur ama bu kendi yanılgımdır başkasınınki değil. :)

Şaman, evet bayağı tutarlıymışsın. gerçi ben de senin gibi yapıyor ve kendi hakkımda başkalarının fikirlerini önemsemiyorum ama pişmanlıklarım da olmuyor değil.

Sevgiseli, kendi pişmanlığını yaşamak başkasının sebep olduğu pişmanlığı yaşamaktan her zaman daha iyidir.

Şaman, Yine doğru bir laf ettin, atasözü gibi şeyler söylüyorsun. :)

Sevgiseli, Tecrübelerim ve değer yargılarım sayesinde sadece başka bir şey değil :)

Şaman, İkisi de bende de var ama bunları atasözü formunda paketlemek ayrı bir yetenek, belki de akrepliktir. Bu kadın da arkadaşım, o da akrep, o da bunu yapabiliyor :) facebook.com/sinirsiztutkugunselional

Sevgiseli, En iyi burcuz demiştim ;))

Sevgiseli, Tutku kelimesini ayrı bir severler akrepler. Başkası tarafından sınırlanmayı hiç sevmezler. Bir akrebi anca kendi sınırlayabilir :)

Sevgiseli, Siteyi sana bırakıyorum iyi geceler... :)