Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başarılı insanlar hep daha fazlasını mı ister? Başarının sırrı nedir?

Gözlemlediğim kadarı ile; başarılı insanlar (sadece para olarak düşünmüyorum, mutlu olmayı başarabilmek belki) kendilerine ve geleceklerine inanan insanlar. Bunu yapabilen insanlar her durumda başarılı oluyorlar... Bunu yapabilen insanlar, başarı kriterlerini de kendileri belirleyebiliyor ve onu elde edebiliyor.


Bunu yap(a)mayan insanlar ise daima etraflarında olup bitene, insanlara, olaylara saplanıp kalıyorlar ve zamanlarının çoğu bu saplanıp kalmalar etrafındaki düşünce ve eylemlerle geçiyor.


Bu bir sır mı bilmem ama bence kendine ve geleceğine inanırsan bir şeyler değişecektir. Mutluluk tanımın bile :). Ve mutluluğu herkesin gözü ile tanımlamazsan, kendi kriterlerinle yapabilirsen, sanırım gerçekten mutlu (başarılı) olabilirsin...

  • Paylaş
1

Ece Naz Sonat, Zaten en büyük başarı her şeye rağmen mutlu olabilmek ve hala bir şekilde devam etme gücünü bulabilmek.Bunun da tek yolu kendi yolunu bulabilmek ve o yolda devam etmek.Bu çoğu insana göre o kadar zor ki şaşırıyorum.Bunu başarabilenlerin artik bir sınırı olmadığı ve hep daha fazla mutlu olmayı başarabildikleri doğrudur.

"Başarı"dan kasıt önemli bu soruya cevap vermek için. Bu sebeple bireysel başarıyı ön plana alacağım. Yani içerisinde kariyer, para, güç gibi unsurlar olmayacak. Bireysel başarı her konu da bir adım öne gidildiğinde mutluluk hormonu salgılatan eylemlerdir bence, yaşam da mutlulukla alakalı olmayan ne var ki zaten. Mutluluk hormonuda ciddi bağımlılık yapan bir kimyasal ve bunu vücudumuz doğal olarak salgılarsa yada salgılatabilirsek buna sebep olan olay başarıdır. Ve doğal olarak vücut buna bağımlılık geliştirecektir. O halde başarı ile dahası arasındaki ilişki doğrusaldır.

  • Paylaş
İnsanoğlu açgözlüdür, doyumsuzdur. Hep biraz daha fazlasını ister. Hiçbir insan ben başardım diyemez. Çünkü ne kadar çok parada kazansan, kariyerinde yüksek mertebelerede ulaşsan bu işin sonu yoktur. Hep bi adım daha fazlası vardır. Yenicek, geçicek kimse kalmasa kendini zorlarsın. Zaten bi insan başarılı oldum diye daha fazlasını istemeyi bırakırsa, başarısızlığa doğru sürüklenmeye başlamış demektir.
  • Paylaş

Bir şeyi başardığınızda çevrenizdekiler sizden yeni başarılar bekler.Başarılı insanlar farkında olmasalar da çevrenin beklentilerini karşılamak isterler.Bunu egoyla da açıklayabiliriz.Başardıkça kendilerini daha önemli hisseder ve diğer herkesten üstün olduklarını her fırsatta göstermek isterler.

  • Paylaş
Hırslıyı durduramassın...
  • Paylaş

Azimli olmak gerekir Herşey den önce, sıkılgan ve erinmemek lazım bir işi yaparken, Her şey den önce sevdiğin işi severek yaptığın işi tercih etmelisin. Yaptığın işin karşılığını alacağını düşünerek hep motevi olmalısın. Yapılan bütün işlerle İnsanlar muhattaba alınmaktadır işte bu yüzden İnsanlara karşı daha kibar ve güzel bir üslupla yaklaşmalısın. Güler yüzlü olup anlayışla karşılamak gerekir insanları bu yüzden empati kurmayı bilmek gerekir, Başarılı olabilmeniz için en büyük önerim "BÜYÜK DÜŞÜNMENİN BÜYÜSÜ" adlı kitabı okumanız olacaktır.


Kadir Babacan

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

998 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt