Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başbakanın Facebook'u kapatma yönünde düşünceleri var, ne düşünüyorsunuz?

Şimdi öncelikle yaşadığımız çağda internette bir siteye erişimi engellemek teknik olarak aşılmayacak bir konu değil. Ancak, söz konusu olan şey Facebook, Twitter ve Youtube gibi dünya devi şirketler olunca işin rengi değişiyor. Demek ki, kimseyi rahatsız etmeyen ama yasaklamak isteyenleri rahatsız eden şeyler var, bu doğrulanmış oluyor.

"Özel hayata müdahale", "yasa dışı dinleme kayıtları", ... Vs. Gibi sebepler elbette her zaman gözetilmesi gereken şeylerdir. Ancak, söz konusu kayıtların içeriği her şeyden önce önemsenmesi gereken şeydir. Yani, kayıtlar yasa içi veya dışı olsun ya da olmasın bu tartışılabilir ancak buna gelene kadar tartışılması gereken bu kayıtlarda konuşulanlar.

Facebook kapatılırsa başka sosyal ağlar kullanılır, Youtube kapatılırsa başka video paylaşım siteleri kullanılır. Eğer video paylaşacak yaygın bir sosyal ağ kalmaz ise insanlar kendi sitelerini oluşturmaya başlarlar. Yani, bunun sonu yok, engel olmaya çalışmak boşunadır. Nihai sonuca doğru gidiyoruz tabi bunun yüzünden böyle tepkiler normal bence :)
  • Paylaş
Bizim elimiz de armut toplamıyor, paylaşımlar için kurban edebileceğimiz başa platform mu yok. Kaldı ki onun unuttuğu bir şey var, ülkemizde bir yığın yetenekli bilişimci var. Ülkenin tüm özgür düşünen bileşimcileri birleşip bir "Yüzkitabı" bir de "Sentüp" açmalılar, hepimiz de anında üye olup hatlar ısınıp kızarana kadar paylaşmaya devam etmeliyiz. Zaten gerekirse posta güvercini de eğitiriz...
  • Paylaş
Kendi yaptıklarını gizlemek ve kendini sevmeyenlerin tepkilerini görmemek için, taraftarı olmayan İnsanların 5 duyu organına fermuar çekene kadar her yeri kapatmaya çalışacak. Artık şaşırmıyorum ben.
  • Paylaş
Teknoloji çağındayız diyerek tablet dağıtıp, çıkarları doğrultusunda (bir çok eylem artık facebook'tan organize ediliyor) tüm dünyada en popüler sosyal ağların başında gelen siteleri kapatma söylemi girişiminin sebebi korkudur...

Bir diğer sebebi de gündemi değiştirme girişimidir...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

256 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt