Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başbakan gittiği her şehre özel proje duyurusu yapıyor. İstanbul ve Ankara'dan sonra şimdi Diyarbakır için projelerini açıklayacakmış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Korku masalı dinlemektense proje dinlemeyi tercih ederim açıkçası umarım gerçekleştirebilirler.
  • Paylaş
Diyarbakır projelerinin hepsi çalıntı arkadaşlar. Çoğu Osman Baydemir tarafından zaten başlatılmış projeler. Belediyenin internet sitesine bakabilirsiniz. Ayrıca hava yolu Urfa Otoyolu falan bunlar geçen seçim de söylendi yapılmadı. Halk yemiyor valla. Ayrıca dini miting yapması da 2007'de dini değerler üzerinden aldığı oyları bir şey yapmayıp kaybetmesi üzerine kürtlerin kızmasına sebep olmuştur. Bu yüzden dini bir miting yaptı.
  • Paylaş
kendinin projeye ihtiyacı var. adam edecek bir proje lazım.
  • Paylaş
Ankara projesi bir yandan iyi ama bana göre kötü Ankara zaten aldı başını gidiyor. Nüfus olsun yapılanma olsun. Ama Ankara'ya stadyum yapmak hem de 40 bin kişilik hemde UEFA standartlarına göre biraz imkansız gibi zaten yer yok ki. Artık Ankara'da da gökdelen gibi yapılarda insanlar yaşamaya başlayacak herhalde. Mesela Keçiören'de neredeyse adım atacak yer yok. İkincisi o kadar projeyi hayata geçirmek için Türkiye'nin maddi gücü yetmez. Bu da demektir ki bunu yabancılar yapacak yine bu projelerde bir iş var ya hadi hayırlısı.
  • Paylaş
Bu projeler ülkeyi bölmeye başladı. HES'lere karşı çıkan Rizelilerin Hopa'da yaptığı gösterilerde bir öğretmen biber gazından öldü bir polis ağır yaralandı. Bu hesabı nasıl verecek başbakan öbür dünyada. 1980 öncesi biz bu numaraları gördük aman haaa. Osman Baydemir ile Recep Tayyip arasında kişisel o kadar çok benzerlik var ki kanımca. Projelerinin de akıllarının da yaptıkları siyasetinde tek noktadan manupile edildiğini düşünüyorum. Bu sebeple ha Recep, ha Osman, ha Bülent, ha Gülten aynı sirkin kuklaları bunlar, ipleri oynatan tek, doğal olarak ta söylemleri de zaman zaman aynı olacaktır.
  • Paylaş
bu memlekette plaka numaran ne kadar büyükse o kadar değerin var
  • Paylaş
Once GAp ı bitirsinde ondan sonra konuşşun ev yapmakla iş yapılmaz fabrika açsınd agörelim
  • Paylaş
Bu ülkede ucuz siyasete proje kültürünü soktukları için memleketim adına çok seviniyorum. Çoğu arkadaş militan bakışlarla kabul etmek istemese de, şu son seçimlere kadar birkaç sayfalık, arkası doldurulmamış, boş vaatlerle dolu parti broşürlerinden fazlasını görmemişti bu memleket. Bu adamların Türkiye'ye 2023 vizyonunu hediye etmesiyle birlikte, birçok parti daha fazla emek verilmiş, projelendirilmiş, bütçelendirilmiş vaatlerde bulunmak zorunda kaldı :) ve adam gibi seçim beyannameleri hazırladılar. Ayrıca literatürlerine strateji, eylem planı gibi kelimeler de girmiş oldu. "Hayaldi gerçek oldu..."
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1188 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt