Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başbakanın "Öğretmenler zaten 15 saat çalışıyor düz memur ise 40 saat çalışıyor. Öğretmenlere ek ödeme yapmak düz memurlara haksızlıktır" sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başbakan her konuda konuşuyor. Bildiğine de konuşuyor bilmediğine de. Ama ne yazık ki bürokrasi onun sözlerini emir algılayıp sanki diktatör ağzından çıkma sözlermiş gibi secde eder misali yerine getiriyor. Bu lafta yeni bir on dakikalık kanunun işaretçisi olabilir.


Öğretmenler her gün 8 saat çalışıyor yetmiyor birde evde çalışıyor. Öğretmen deyince nedense bu hükümet eline balyoz alıp duvar yıkan işçiyle bir tutuyor, çalışma anlayışını.


Bir öğretmen en az 15 saat derse girer haftada, buna da maaş karşılığı denir.


Bir öğretmenin 15 saat ders verebilmesi için harcadığı emek ise yaklaşık 25 saattir. Yani haftada 15 saat derse giren öğretmen aslında 40 saate yakın çalışmak zorundadır. Performansı, ödevi, yazılısı, kat nöbeti, bahçe nöbeti bunlar mesai değil mi mesai sadece sınıfta geçen süre mi?


Ama başbakan konuşuyor bilmeden, daha doğrusu bilmek istemeden yoksa Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenmek istediği bir şeyi öğrenememesi normal mi?


Başbakanın kafasında nasıl bir Türkiye varsa, ona göre kanunlar çıkıyor akademik ve bilimsel veriye gerek duyulmuyor zaten.


O sebeple ne kadar yazarsak yazalım MUHAFAZAKAR (Türkçesi sabit fikirli) kafalarda bu eşiği geçmenin yolu yok "o kanun çıkacak" arz-ı farzdır artık. Yırtınmanın manası yok. Geçmiş olsun öğretmenler.


Bir AKP'li (Aydın İl Başkanı İsmail Eser) peygamber gibi adam demişti başbakan için.

Acaba ötesine mi geçmeye çalışıyor. Bir insan için bu mümkün mü?

  • Paylaş
5 günde 30 saat derse giriyorum. Daha önce 45 saat oldu ğ unu da belirtiyorum. "El insaf" diyorum!
  • Paylaş

Alileri çok sömürüyorum günde 15 saate yakın çalıştırıyorum ama Ayşeleri o kadar sömürmüyorum 12 saatten fazla çalıştırmıyorum Alilerin sesi çıkmıyor Ayşeler ise isyan çıkarıyor neymiş fazla çalışıyorlarmış Aliler napsın onlar kendilerini öldürsün o zaman olur mu bu kadar saçma sapan şey?


Diye değerlendiriyorum.

  • Paylaş
Çok kısa ve net. Yönetmelikte bile memurlar mesai karşılığı maaş hakeder öğretmenler ise ders karşılığı. Öğretmenlikte ya da düzeltelim eğitim işinde mesai diye bir kavram yoktur. Siz hiç dışarıda mesai karşılığı çalışan özel hoca gördünüz mü? Mesaide geçen zamanla ders içinde geçen zaman bir midir? Olaya o açıdan bakarsa öğretmen 15 saatte çalışmıyor zaten o zaman çünkü ders saati 40 dk. Dır ve 15 ders saati de 15x40 Dk. = 10 saat eder hadi bakalım buyrun buradan yakın.
  • Paylaş
Soru sorulduktan aylar sonrası hatta yıl geçmiş. Artık öyle bile demiyor, öğretmenleri gazlatıyor, öğretmenleri coplatıyor. Sanırsam bu bölünerek çoğalan güruhun öğretmeni de olmamış ki onların değerini de bilmiyorlar. . .
  • Paylaş
1

Kuzeymavi, Sorunun eski olduğunun farkındayım o dönemi çok iyi hatırlıyorum ama burda bi daha görünce dayanamadım yazdım :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

606 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt