Bilmek istediğin her şeye ulaş

Başbakanlıktan 99 yıl sonra Ermeniler için taziye mesajının amacı ve nedeni nedir?

Ne tesadüf aynı gün Çanakkale zaferinin kara savaşları anma günü tam 99 yıl önce vatan için şehit olanlar devletin başbakanı tarafından bir kenara itilip bakan nezdinde anılıyor. Ama birileri ki o biri sadece biri, ermeni diasporaya başsağlığı diliyor. Kürdü, Çerkesi, Abhazı, Lazı binlerce şehit siyaset uğruna atalarının niye itildiğini 2014 te anlamıyor. Ama oy veriyor. Polim yapma derler bizim Orda.
  • Paylaş
2

Alper Kocakoc, Ne derse desin yine seçerler sorun etme dediğinin önemi yok bence tv de görünmesi yetiyor kimse dediklerini dinlemiyor herhalde.

Zekt Askn, Geç bile kalındı....keşke daha önce daha öngörülü biri yapsaydi bu cok anlamli hareketi

Başbakan şimdi bu söylemle, ileriye yönelik bazı adımlar atıyor. Kürt Sorunu'nun bir diğer sac ayaklarından bir tanesi de Ermeni Sorunu'dur... O bölgede yapılan çözüm süreci aslında lanse edildiği gibi sadece Abdullah Öcalan ya da Kürtlerle ilgili değil. Yakın zamanda 2008 yılında gerçekleştirilen MİT ve PKK görüşmelerinin ses kaydı internete sızdırıldı. Hakan Fidan, Cemil Ok, Sabri Ok ve Afet Güneş arasında yapılan görüşmelerde Koordinatör Ülke Temsilcisi diye yabancı uyruklu bir kişi daha bulunmaktaydı. Yani sorun Uluslararası durumlar içeriyor. Evet, 1915 acı dolu yılların başlangıcıdır. Fakat Erdoğan'ın niyeti salt bu acıya bir atıf değildir. Burada, süreci ilgilendiren bir konuyla ilgili görüşlerini açıklayarak bazı odakları bir mesaj vermiştir. Bu da tabiki bir siyasi hamledir. Özetle Başbakan, hem 30 Mart öncesi gerilen siyasi ortamı yumuşatmak, hem de gündemi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden uzaklaştırarak uzun zamandır sekteye uğrayan çözüm süreci muadillerine yeniden selam gönderdi.
  • Paylaş
Dünyaya sempatik ve ılımlı görünmek. Dünyada masada söz sahibi olmak ya da Nobel ödülü falan düşünüyor sanırım. Kendisinin özellikle yurt dışı için çaplı politikası yoktur! Sadece günü kurtarmaya çalışıyor. Devlet adamı ağzından çıkan kelimelerin gelecek nesilleri nasıl etkileyeceğini düşünmeli. O taziye mesajları gelecekte Türkiye'ye toprak ve tazminat isteme olarak geri dönecek. Bugün Erivan'da bayrağımızı yaktılar, Acaba başbakan çıkıp da ne diyecek? Hiç bir şey söylemeyecek emin olun.
  • Paylaş
Ermeniye taziye dilekleri zaten başka bir şey beklenilmezdi kendi milletine çapulcu diyen bir adam gelip de Ermeni soykırımına karşı çıkmazdı zaten kendi soyunun Ermeniler'e dayandığını bilen bir adam Ermenileri suçlar mı ortak acıymış sözde Ermeniler Ermenistan'da metrolara binerken geçiş çizgisine Türk bayrağı koyup her geçişlerinde Türk bayrağına basıyorlar böyle bir millete taziye dilemek olağan üstü zekilik bence özür dileseydi daha iyiydi bir onu yapmamıştı tebrikler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

273 Görüntülenme11 Takipçi4 Yanıt