Bilmek istediğin her şeye ulaş

Basit ama çok güzel bir kokteyl tarifi verebilir misiniz?

Her erkeğin bilmesi gereken 2 kokteyl varmış buyrun tarifi aşağıda :)

1- Irish Coffe
Kahve yapın ve şarap kadehine koyun. İçine 3 tane kesme şeker 1-1.5 kapak viski karıştırın. Kahve durulduktan sonra, soğumuş ve hafif katılaşmış kıvamdaki kremşantiden bir çay kaşığı alıp kahvenin üzerine koyun. Kremşantinin üzerine de çikolata kırıntıları serpiştirin.


2- Margarita:
1 ölçü tekila, 2 ölçü limon suyu ve 1/3 ölçü Contreau likörü shaker'a (eğer yoksa olacağını sanmam sıkı kapanmış bir kavonozda olabilir) atın ve kırık buz ekleyip iyice sallayın. İçkiyi koyacağınız kadehin kenarını ıslatıp tuza batırın, sonra hazırladığınız karışımı buzlarını süzüp kadehlere koyun.

  • Paylaş
Bloody Mary:
Büyükce bir bardağa buz, karabiber, tuz, acı sos, limon suyu, Votka (Tercihen Smirnoff veya Russian Standart). Bunları iyice karıştırdıktan sonra biraz daha buz ekleyip boş kalan kısmı domates suyu ile dolduruyoruz. Afiyet olsun :)
  • Paylaş
Long drink bardağında, Cuba Libre, kübalı orijinali kola buz ve rom, dejenere versiyonuna lime ve lime suyu ekleyebilirsiniz.

Long drink bardağında, Mojito, yarım kadar lime önce dilimlenir ardından 1 çorba kaşığı esmer şeker, bir kaç yaprak taze nane kaşıkla tırtıklanır 5cl kadar beyaz rom eklenir, bir kaç buz küpü eklenir ve bardak sodayla doldurulur, karıştırılır. Bir long Drink'tir yemekten önce demlenme amaçlı içilir. İnce kamışla tüketilir.


Kalın kenarlı yaklaşık 0.33l bardakta, Caipirina, yarım lime önce dilimlenir, bir tatlı kaşığı esmer şekerle beraber bardağın içinde tokmakla (ahşap bıçak sapı da olur) şeker eriyene kadar güzelce ezilir, bardak frape buzla (kurulama bezine sarılıp dövülerek elde edilebilir) doldurulur 6-8cl
Cachaça (Brezilya şeker kamışı romu) eklenir. Kalın kamış ya da kamışlarla içilir.


Bir de benim zamanımın moda kokteyli B52, 15 ml kahve likörü (mesela mocca), 15 ml Baileys, 15 ml Cointreau (portakal likörü). Önce bu içkiler güzelce buzlukta soğutuluyor sonra yukarıdaki sırayla bir shot bardağına her biri 1/3 olacak şekilde dolduruluyor (üst katmanları karışmaması amaçlı bardağın kenarından içine sarkıtacağınız bir kahve kaşığının tersinden kaydırarak koyun.). En üst katmanı bir kibrit ya da sağlam bir çakmak yardımıyla tutuşturarak servis edin. Üflenip söndürülerek tek yudumda shot halinde içilir. Yanar dönerli karakteri ve tatlı bir kokteyl olması eğer ikram ederseniz kadın misafirinizi mutlu edecektir.

  • Paylaş
9

Cem Deyupoğulları, Çok basit olmuş be abi :) Daha komplikeli birşeyi yok mu :)

Hakan, Vuuuuiui @serkan ne diyolar yaaa:)

Serkan Kiose, basit kokteyl yoktur az votka vardır :p

Şaman, Votka da süper Beluga olunca. Karıştıran namerttir heyyt bee. :D

Hakan, Kokteyl yiğidi bozar, ne horozdan ne de kuyrugundan haz etmemek te faide telakki ediyorum. En fazla bull votka karışımı o kadar. O da rakı , bira yoksa. :)

Şaman, Tabii ki @hakkan biz de her gün cocktail içmiyoruz. Soru böyle olunca cevap da "bir tek rakı, üstüne iki parmak boşluk kalacak şekilde su ve iki küp buz" yazılamıyor. :) Mamafih rakıdan ben de hazzederim özellikle yaş üzüm rakısı olunca. Aslında "Adam gibi Bira" olunca en hazzettiğim biradır.

Hakan, E o halde etil can metil patlicandir:)

Kavunun içine şırınga ile rakıyı dolduracaksın sonra buzluğa atıcaksın. iyice soğuduktan sonra temizleyip kesip doğra harika. Portakalsuyu muz kiwi +BURN ile de güzel bir karışım oluyor. İçine hafif fındık rendesi de ilave edilebilir.
  • Paylaş
Malibu yeni resmi kokteyli olarak seçilen Coco-Cooler diye bir kokteyl var tadı gerçekten güzel ve yapımı çok kolay.

İstediğiniz bardağa 1 ölçek malibu, 1 ölçek kola, yarım lime yada limon suyu ve bolca buz ekleyerek yapabilirsiniz.
  • Paylaş