Bilmek istediğin her şeye ulaş

Basit bir zeka sorusu: Birkaç kişi ölüyor, dört arkadaştan biri bu cinayetlerin faillerini bulalım diyor, ikincisi de onu destekliyor, 3. ve 4. arkadaşlar bulmayalım diyorlar. Sizce bu dört arkadaş arasında hangileri suçlu olabilir?

Ortada bir suç varsa o da halk olamamak, insan olamamak. Diğer canlılardan farkımız olan mekanizmayı çalıştırmamak. . Birilerinin seni temsil etmesini, senin yerine de düşünmesi olarak algılamak. . Yani sorunun doğrudan cevabı değil belki ama cevap belli zaten. .
  • Paylaş
İlk ikisi suçlu sanki:)
  • Paylaş
1

Gözde, Dedim ama konu başlıklarını görmedim susuyum en iyisi:))

Belgi Saygı (@belgisaygi) hocama da katılarak; hepsi suçludur diyorum.
İnsan ölmüş insan. Ne demek bulalım mı bulmayalım mı. Dünyada ki en büyük suç bir insanın başka bir insanı öldürmesidir. Bu nedenle;
Devletin ilk işi insan ölümünün önüne geçmeye çabalamaktır.
İnsana yakışır bir medeniyet içerisinde yaşamak istiyorsak ilk önceliğimiz ne uğruna olursa olsun insan ölümlerinin önüne geçmektir.
Ayrıca hayvan beyninden farkımız var deyip kendimizi üstün görüyorsak artık şu zaman aşımı Hikayesini de Adalet Sistemimizden kaldırıp atmalıyız.
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Her zaman belirtirim, mecburi değil tabii ki fakat inploid ruhunu anlamış birinin yorumu beğenmiyorsa neden beğenmediğini alt yorumda belirtmesi bende veya okuyan bir başkasında bir görüş ufku yaratabilir. Bu nedenle kişinin çekinmesini ve yorum yapmayarak kendisini gizlemesini hiç etik bulmuyorum. Belkide;
İnploid alt yorumlara da Gizli Kullanıcı eklentisi yapmak gerekiyor...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR