Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bayanlarda saç dökülme sebepleri nelerdir? Saç dökülmesine nasıl çözümler bulunabilir?

sebebini daha iyi belirlemeniz için: bu yıl yoğun bir yıl geçirdiğimden pek sağlıklı beslenemiyorum(ama multi vitamin kullanıyorum ve dökülmeyen saçlarım çok daha hızlı uzuyor aslında)ve son yıllarda saçımın yağlı gözükmemesine önem verdiğim için sık sık yıkıyorum (bazen 2 günde bir bazen hergün).yani hayatımdaki bu değişikillerin bir alakası var mı acaba?Düzenle
Saçın dökülmesi değil dökülmemesi anormal bir durumdur herkesin saçı dökülür erkeklerde yeniden çıkmaz ama kadınlarda saç yeniden çıkar siz hiç kel kalmış bir kadın gördünüz mü saçınız aşırı dökülüyorsa size önerim saçınızı sıcak suyla yıkamayın saçınıza her gün fön çektirip röfle boya gibi kimyasal ürünleri fazla uygulamayın aynı zamanda stres sıkıntı yada bir hastalık saçın aşırı dökülmesine sebep olur ya da sizin saçınız için uygun şampuan yada bakım ürünleri kullanın en uygunu kimyasal değil organik ürünlerdir saçınızı elinizden geldiği kadar doğal kullanmaya gayret edin.
  • Paylaş
Kadınlarda saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır; sağlıksız beslenme, saçın fazla ısıya maruz kalması, genetik nedenler, hormonsal dengeler vs. belirlenmesi gereken saçın ne kadar döküldüğü ve ne zamandır döküldüğüdür. Saç ve saç dökülmesi ile ilgili bilgiyi; sacimdokuluyor.com/index.php? Lang=tr dan edinebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

257 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt