Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazen izlendiğinize, İnternet'te hacklendiğinize (yani virüs değil de sadece sizin erişebileceğiniz yerlere girmeleri), konuşmalarınızın dinlendiğine dair hislere kapıldığınız oluyor mu?

Teknik olarak bu dediklerinizin hepsi mümkün. Yani telefon tuş kilidi bile kapalıyken ses kaydı yapıyor olabilir. Zaten girdiğimiz siteler Telekom'da kayıtlı. Bunun dışında kötü niyetli biri de bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmiş olabilir.

Ama bu şey gibi, biriyle tanıştım ve öpüştük, aids olmuş olabilir miyim gibi. Genelde bu tür durumları engellemek için güvenlik programları kullanıyoruz.

İşin psikolojik yönüne gelince, eğer bu düşünce sizi rahat bırakmıyor, her an dinleniyorum gibi hissediyorsanız bu biraz paranoyaya benzer. Ama tıbbi anlamda bu tür durumlar Obsesyon/Takıntı olarak adlandırılıyor. Ama şu var, herkes bu hislere kapılabilir. Eğer yaşam kalitenizi düşüren bir hale gelirse tıbbi yardım alın. Uzmanlar da bunu sorarlar, yaşam kalitenizi düşürüyor mu veya rahatsızlık veriyor mu diye. Çünkü hepimizin ufak tefek takıntıları vardır.
  • Paylaş
Bu sadece bir his mi, yoksa farkettiğiniz iz ler mi var ? İkisi farklı şeyler, bu hissiyatın sebebini bulmalısınız, neden böyle hissediyorsunuz ?
  • Paylaş
2

Yolalinda, sadece his değil tabi ki,kalabalık ortamlarda bakan oluyor normal derecede .ben kimsenin olmadığı,yalnız bir andan bahsediyorum o zamanlarda bile oluşan hissin sebebi sabahki kalabalık ortam mı acaba.bunu bilmiyorum.

Mine, mantıgınızla düşünüyor olabilirsiniz, bunca şeyden sonra izleniyor olma ihtimalimiz izlenmiyor olmamızdan daha fazla. ama bunu hissetmiyor olmamız gerekir :)

Aslında olması lazım ama öyle bir hissim olmuyor. Sadece İnternet'deki paylaşımlarımızın tarandığını düşünüyorum.
  • Paylaş
Teknik olarak böyle düşünmek doğru gelebilir. Bu tür düşünceler uzun zaman boyunca sürerse (3-6 ay gibi ) psikolojik rahatsızlığın habercisi olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

371 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt