Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazen karşımdakiyle konuşurken önceden düşünüp de sonradan söylerim dediğim sözleri veya kelimeleri unutuyorum. Bunun sebebi nedir? Bu durumu ortadan kaldırmak için ne yapmalıyım?

Kısa zaman hafızanızda bir problem var demektir. Sürekli alkol ya da başka şeyler kullanıyorsanız bir süre ara verin ve kendinizi gözlemleyin. Bir süre de bir aya yaklaşsın. Düzelme olmazsa hafıza arttırdığına inanılan yöntemlere başvurun. Tabii bütün bunlarMelih (@melboy)'un bahsettiği gibi heyecandan değilse. Eğer heyecandansa heyecanın boyutuna bağlı olarak ya kendiniz heyecana son vereceksiniz ya da tıbbi yardım alacaksınız.
  • Paylaş
1

Ferhat Orhan, Heyecandan oluyor fakat b u heyecanı nasıl yenerim bilmiyorum.

Heyecan yapmayi bırak
  • Paylaş
Durum son derece olağan aslında. Düşünce beynin çok hızlı gerçekleştirdiği bir eylemdir . Işık hızına yakın belki daha da hızlı. Ama düşünce aktarımı nöronlar arası elektrik akımı ile olduğu için yavaştır. Bu süreçte beyin başka işlemler yapmaya geçmiştir ve sizin söyleyeceklerinizi unutmanız çok normaldir.Size tavsiyem konuşmalarınızı yavaşlatmanızdır. 6-7 saniye kadar vakit kazanmıs olur ve konuyu atlamadan devam edebilirsiniz.
  • Paylaş
O kadar çok sebebi vardır ki; hafıza yoğunluğu, yorgunluğu, unutkanlık, demir eksikliğine bağlı kansızlık, kelimeleri hatıra gelemediği anlar, panik atak sebebinden olabilir. Ne yapmak gerekir? Sağlığınızı kontrol ettirmek kan sayımı yaptırmak gibi...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

141 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları