Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazen kendimi kesme ihtiyacı hissediyorum, sanki biraz kanım aksa rahatlayacağım. Hiç yapmadım, aslında lisede kendini jiletleyenleri de çok iğrenç bulurdum. Neden böyle bir şey hissediyor olabilirim?

Erkekseniz cinsel organınızı, kadınsanız memenizin ucunu kesmeye çalışın böyle bir his geldiğinde inanın bir kez daha böyle bir his gelmez o bünye ye. Raad ol, yukarıda yazdığım organları kesmiyorsan, henüz psikopat değilsin. Yok kesersen o zaman harbi doktorluksun.
  • Paylaş
Profesyonel olarak yardım almanız gerektiğini düşünüyorum. İleri derecede "Borderline" vakası olabilirsiniz ancak doğru yaklaşımı bilişsel terapi ağırlıklı çalışan bir psikoterapistin yapması en doğrusudur.
  • Paylaş
Müslim, Orhan gibi dünyaya zarar maddeleri dinliyor olabilir misiniz. Onların dediklerine bakmayın, onlar kendilerine baba diyen ama çocuğu olmayan kısmen AKil olan zararlı maddeler. Bence yine de psikolojik destek alın. Kendini jiletleyerek öldüren pek yok ama yara izleri sonradan çok çirkin görünüyor. Bence ilaç ya da sadece psikolojik tedaviyle bu size de çok hoş gelmeyen isteğiniz kontrol altına alınabilir.
  • Paylaş
1

Ömer K., Bu babalar sadece cukkayı doldurmak için söyler böyle şarkıları. Yoksulluk acı sefalet keder siralayip o literaturdeki bireyler gibi kendilerini lanse etmeye çalışırlar. İşin özüne baktığında sadece sözde var özde kemiklesmis bi kendine hayran biraktirma ve Varsıl bi hayat kurma kurma çabası ...

Kendini deliler gibi jiletleyen familyaya görgü tanığı olmuş biri olarak içimde hiç bir zaman kendime jilet atayım duygusu olmadı.
Fakat her daim kesiklerle kabartılmış bir dövme arzum hala devam etmekte ama bunu da profesyonel anlamda yapabilecek kişi bu sınırlarda değil. Neyse ki tam da bundan 3 gün önce dövme yapan bir arkadaşımla konuşurken "no future" yazdırma isteğimden ama direk mesajın da bana verdiği rahatsızlıktam içerek bahsediyorken aklıma "NO FAÇA" geldi. Okunuş olarak future'a yakın ifade taşıyıp aynı zamanda da bedene verilen zarara karşı da iyi bir mesaj taşıdığını düşündüğümden şekillendirmesi ebatı hakkında konuşmamız devam etti. Ki zaten soruyu görünce aklıma bu durum geldi. Paylaşmak istedim.
Ayrıca can sıkıntınızı anlıyorum. Bence vücut çalışın, adrenalin dolu bir şeyler yaşatın beyninize geçecektir.
  • Paylaş
Bedensel acıların ruhsal acıları azalttığı fikri bilinçaltınıza yerleşmiş olabilir. Hacamat yaptırın o zaman, epey kanlı, hem de sağlıklıymış. Çok yoğunsa bu duygunuz, psikolojik destek almanızda fayda var.
  • Paylaş
1
Sadece can sıkıntısı ve merak.
İlgilenebilecek uğraşlar edinin, elinizi ve kafanızı aynı anda meşgul edecek şeyler. El sanatı ilginizi çekmiyorsa bilgisayar oyunu olsun, biraz sanal olarak savaşın, kanı orda akıtın sonra rahatlayacaksınız. Bu arada içinizdeki istek gerçekten kendi kanınızı akıtmak ise, lütfen destek alın
  • Paylaş
Hocam şahsi kanaatim psikolojik tedaviyi sona sakla çünkü amiyane tabirle kafayı yemiş biri olarak kendini gormedigin halde o koltuğa oturduğun an kendini diğer bireylerle kiyasladigin zaman onlardan daha güçsüz küçük ve dipte bulmuş olacaksin anbean hicbir şeye gücün yetemeyecek kanısına varir ve kosullanirsin. Yalnız kalmamaya çalış . Bulundugun ortamda aktif olmaya çalış zevk alabileceğin aktiviteleri önceden kararlastirip onlara odaklan. Bir sonuç elde edilmemisse psikolojik destek almaya git ama o uzmanı çıldırt izdirap ol :)
  • Paylaş
Çevreye uyum sağlayamama sorununda farkında olmadan kendini suçlu hissetme ve cezalandırarak vicdanını rahatlatma böylelikle yeni bir başlangıç yapabileceğini düşünme. Yinede bu kriz anı geçtikten sonra o kesikten tiksinme farkında olmadan kendinden tiksinme. Çünkü hiçbir değişimin gerçekleşmediğinin bilincine varma. Yine kendini kesme arzusu, devamlılık bundan
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

140 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt