Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazı düşünce, eğilim (trend) ya da mesajların diğerlerine nazaran daha hızlı yaygınlaşmasının arkasında yatan nedenler neler olabilir?

İnsanlar günümüzde farklı olmak için uğraşırlar. Bu farklılık da ilk önce modayı oluşturan sözde asil olan zengin sınıflar ya da üreticiler tarafından gerçekleştirilmekte.  Üreticiler bu özgünlüğü de ancak yan sanayinin taklitleri ürettiği ana kadar koruyabilir. Çünkü insanlar asil olmak, zengin hissetmek ister basit haliyle de güzel görünmek ister. Yan sanayi de ürettiği andan itibaren ele ayağa düşmüştür artık bu trend ve süreç bu şekilde kendini devam ettirir

İnsanlar kültürlü olmasa da zengin olmasa da değerli olmasa da mana yönünden kendini her daim yüceltmek zorundadır ki bu da ruhun çöküşe gitmesini engeller. Yeni şeyleri, eğilimleri ya da mesajların bir anda bu kadar çok tutulmasının sebebi de bu. Ama burada bir sorun oluşur o da hızlıca yayılan şeyler hızlıca yok olur.

Kesin olarak söylenebilecek tek birşey var bu konuda o da neyin ne zaman popüler olacağını kestiremeyiz. Mesela Shakespeare'in zamanında kendisini ancak soylular seyrederken günümüzde popüler kültüre ait bir edebiyat olarak buluruz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

749 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları