Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazı sorularımı ve yorumlarımı düzelten arkadaşlara teşekkür ediyorum fakat bir ricam var; Lütfen 'düzeltirken' benim yazımdan daha doğru olup olmadığına dikkat ediniz! Çünkü ardınızdan ben yine düzeltmek zorunda kalıyorum!

Bu sorum bile yeniden düzenlenmiş olup aslında düzenlenen hiçbir şeyin olmadığı görülmüştür! Sadece noktalama işaretlerinden sonraki ilk harf boşluktan sonra konulmuştur.
 • Paylaş
Sen de hiç boşluk bırakmıyorsun ama. :) Yanlış düzeltmelere ben de karşıyım. Düzeltenlere doğrusunu mesaj atıyorum sadece. İnsanlık hali, olabiliyor.
 • Paylaş
Düzeltmeler yaparsak karşı tarafın sorularının ne anlamı  kaldı ozaman!  olduğu gibi okuyup yada işimize gelmiyorsa şöyle bir bakıp geçmek daha  iyi olmazmıydı? yazılanı iyi yada kötü olduğu gibi kurcalanmadan okunmasından yanayım....
 • Paylaş
Ama çoğu yerde Türk Dil Kurumu ile ÖSYM nin bile tartışmalı olduğu bunca şey varken, bazı şeyler kişiye özel bırakılmalı diye düşünüyorum. En basitinden noktadan sonra boşluk bırakmam ben arkadaş!. Bunun neresi yanlış allah aşkına!
 • Paylaş
1

Hakan, noktadan sonra boşluk bırakmaman . :) göz doktoru tanıdığın mı var :)) şaşı oluyom senin yazılarını okurken zaten astimat var :)

Aç herhangi bir kitabı bak, "Noktadan sonra boşluk birakılıyor mu bırakılmıyor mu?" diye. Senin yanlış yazman bunun doğru olduğu anlamına gelmez. Ben de birçok yazım yanlışı yapıyorum. Onları da düzeltiyorlar haklı olarak. Bunda gocunacak bir şey yok!
 • Paylaş
İstediğin belgeyi bana gösterebilirsin. Zaten kastım şu: TDK , noktadan sonra boşluk bırakılır derse ya da OSYM de bunu derse de beni bağlamaz bu!. Ben şahsen bunu doğru bulmuyoruM! Yetmez mi?
 • Paylaş
Biz Türkçeden konuşmaya devam edelim. Sen Cemceden konuşmaya devam et. Sana yetsin!
 • Paylaş
Ben de Türkçeden konuşacağım. Ama şu noktalardan sonra boşluğa basmayacağım valla.Üzgünüm.
 • Paylaş
Ben de seninkileri düzeltmekle vakit kaybetmeyeceğim.
 • Paylaş
İyi tamam. Benim için vakit kaybetme.
 • Paylaş
Bence de.
 • Paylaş
20

Sevgiseli, Huyum kurumasın. :P

Cem Deyupoğulları, İncirlerin güneşte kuruması gibi kurur inşallah.

Sevgiseli, Kuru inciri daha çok severim ben.

Cem Deyupoğulları, Ben de çok severim.Ama incir ile huyun arasında bir korelasyon yaptığım için şu an sevmiyorum inciri.

Sevgiseli, Benim için kendi benliğini bile reddediyorsun yani.

Cem Deyupoğulları, ??Yo öyle bir durum yok.Kısaca söyleyim şu an huyun=incir olduğu için şu an sevmiyorum diyorum!

Sevgiseli, Benim için zevklerinden vazgeçme.

Cem Deyupoğulları, ohoo onu çok önceden yapmıştık.Senin için senle iletişimden vazcaydık:)Ama şu an burada incir=huyun olduğu için halen inciri sevmiyorumm!

Sevgiseli, cincir, cincir, cincir! :)

Cem Deyupoğulları, o ne demek?Gıcık insan.

Sevgiseli, Ben öyle derim incire. Burdaki diğer arkadaşlarınla iletişime geçsene sen. Niye bende takılıyorsun?

Cem Deyupoğulları, Takılırım takılırım...Var mı diyeceğin?

Sevgiseli, Boşa vakit kaybediyorsun.

Cem Deyupoğulları, Sana yazdığım hiçbir yazıda vakit kaybettiğimi düşünmüyorum.Hem arasıra yazılan bir kaç kelimeden ne çıkar ki!

Sevgiseli, Bir kaç? Kaç?

Cem Deyupoğulları, 1 ila 200 arası...

Sevgiseli, Sen sayadur. Ben de susadurayım.

Cem Deyupoğulları, Ben bir şey saymadım.Bunları merak eden sensin.Söyledin,tahminen yazdım ben de..Neyse ya.haklsın belki de..vakit kaybediyorum sana yazacaklarımla...

Kişisel seçimlerinizi anlıyorum, şahsi kararınızın toplumsal aktivitelerde restore edilmesi gerekiyor. Son diyaloğumuzdan sonra buna dikkat ediyorum ama estetik olarak da, okuma arzusu olarak da metinleriniz çok negatif ve kalabalık kalıyor.
 • Paylaş
Teşekkür ederim. Yorumlarıma az sonra değineceğim fakat şu noktalamalardan sonraki boşluğa değinmek istiyorum. Ben insanların düzeltme yapmasına birşey demiyorum. Tabi ki yapabilirler. Fakat çoğu yazılar ya tekrar yazılıyor ya da yanlış şekilde düzeltiliyor. Bunu istemiyorum hepsi bu! Eminim bunu istisnasız herkes istiyordur! Ama noktadan sonraki boşluğu ne olursa olsun yapmayacağım.
 Metinlerim estetik olarak bozuk negatif ve kalabalık olabilir.Ben matematikçiyim ve edebi estetik bilgim zayıftır. Zira beni şeklen görseniz de aynı yorumu yapacağınızdan şüphem yoktur. Estetik olarak bakmam hiç bir şeye. Hiçbir zaman da önemsemedim. Bilgi ağırlıklı yazarım. Amacım sadece insanları bilgilendirmektir. Ayrıca ilgilendiğim konu tarzları biraz fazla olduğu için sadece bilgilenme kısmıyla ilgilenebiliyorum.
 • Paylaş
7

Aykut Kardaş, Edebiyle münakaşa edebilmemize sevindim.

Cem Deyupoğulları, Daha önceden aksi bir durum varmıydı?

Aykut Kardaş, Yo ve hala yok.

Cem Deyupoğulları, benim kimseyle iletişim sorunum yok zaten.Sadece noktalama işaretlerinden sonraki boşluklara katılmıyorum o kadar :)

Aykut Kardaş, Gerçi gündeme gelmesi bile komik olan bir durum bu. :)

Cem Deyupoğulları, ben de bu kadar uzun sürmesini istemezdim bu konunun.en son sevgiselinin 'niye gocunuyorsun' sözü üzdü beni.ya ben düzeltilmeye karşı değilim ve teşekkür ediyorum herkese.sadece doğru şekliyle düzeltilsin istiyorum ve o boşluktan dolayı düzeltme yapılsın istemiyorum hepsi bu :).. ayrıca her eleştiriye kapım sonuna kadar açık.ve eleştiri yaptığınız her cümle için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Aykut Kardaş, :) Neyse artık.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

268 Görüntülenme5 Takipçi13 Yanıt

Konu Başlıkları