Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bazı üniversitelerdeki vize haftası uygulamasını mantıklı buluyor musunuz?

Dersin hocası tarafından belirlenen tarihlerde değil, üniversite tarafından belirlenen bir sınav haftasında, alınan tüm derslerin sınavının - vizesinin aynı hafta içeresinde peş peşe olmasını nasıl yorumluyorsunuz? Düzenle
Yani bence mantıklı zaten öğrenci sınav olacağı zaman çalışıyor. Diğer türlü pek derslerle alakası yok.Belli bi sınav haftasının olması iyi.
  • Paylaş
Benim okuduğum üniversitede uygulama tamda bahsettiğiniz gibi yönetim tarafından yıl başlamadan akademik takvim belirleniyor ve öğrenciler planlarını bu takvime göre ayarlıyorlar.Bende bu uygulamadan çok memnunum. Sınavlar ne zaman, bahar şenlikleri ne zaman... Hepsinin önceden biliniyor olması güzel bir uygulama.
  • Paylaş
Şuan daki öğrenci psikolojisi ile evet doğru buluyorum. Çünkü 1 hafta mi sınavlara ayırıp daha sonra okulla pek ilgileniyorum o stresi ve çalışma modunu sevmiyorum. Vizeler Haftalara yayilsa da bir hafta da bitsede fark etmez nasıl bir öğrenme tekniği uyguladiginiza, ne kadar sevdiğinize bağlı olarak size kalanlar değişir. O bir haftanın sonunda yaşadığınız mutluluk da çok iyi oluyor :) vize haftası içinde olan biri olarak sevgiler saygilar :)
  • Paylaş
Belli bir sınav haftası olması mantıklı. Bu iş hocaya kalsa öğrencilerden hocaya karşı birçok itiraz talebi gider ve karmaşalar çıkabilir ve biz bunu ekstra vize ve quizlerde yaşıyoruz. Belirli bir vize haftası olması öğrencileri de bir bakıma ders çalıştırma zorunda bırakıyor, yoksa kolay kolay kimse çalışmaz. O psikolojiye sokmak mantıklı bence.
  • Paylaş
Ben öyle okumadım ama sanırım iyi bir şey. Vizelerin bir haftaya yayılmış olması güzel bir uygulamaya benziyor. Hocaların saptadığı tarihlerle aynı gün içinde beton, çelik ve yapı sınavlarına girmişliğim var, inanın hiç hoş olmuyor.
  • Paylaş
Normalde lise mantığıyla bakıp her hocanın kendi sınv tarihlerini belirlediğini düşünürsek bir öğrenci neredeyse 2 ay boyunca vize sınavına girer. Bu sistemde tüm derslerin sınavları aynı haftada yapılsa da kısa sürede tamamlanıyor. Bazı liseler de üniversite modeli, sınav haftaları düzenleyerek 1 haftada tamamlıyor artık
  • Paylaş
Eeee gulu seven dikenine katlansin :)
  • Paylaş
Bence de çok mantıklı en azından sene başından belli oluyor vize ve final tarihleri, haliyle plan programını ona göre düzenliyorsun.
  • Paylaş
Evet mantıklı kesınlıkle... .
  • Paylaş
Sınavların tümünün belli bir haftada olmasına karşıyım. Her sınav kendi dersinde olmalı.
  • Paylaş