Bilmek istediğin her şeye ulaş

BeatsAudio kulaklıkların özelliği nedir?

Beats Audio kulaklıklar, bir çok ünlü sanatçının prodüktörlüğünü yapan rap şarkıcısı Dr. Dre ile şöhreti yakalamıştır ve Beats Dr. Dre'nin kendi firmasının üretimi imiş. Ancak, daha önceleri Beats-Monster olarak geçiyormuş ve o dönemde monster kulaklıklar Nokia tarafından da telefonlarla birlikte sunulurken, çok maliyetli olduğu için Nokia bir süre sonra vazgeçmiş ve ayrı satmaya başlamış.

Beats'i özel yapan şey, içinde bulunan ses çipleri, yani bir anlamda içindeki ses kartı diyebiliriz. Bu çip sayesinde hem yüksek hem de düşük ses seviyelerinde, tüm bass ve tiz sesleri çok detaylı bir şekilde duyabilmek mümkün ve ses kalitesi gerçekten çok iyi. Bunun yanı sıra dinleme esnasında gürültü denilen ses paraziti ise neredeyse sıfır seviyesinde, dolayısıyla müzik dinlerken gerçekten sadece müzik dinliyorsunuz.

Beats firması bu çipleri sadece kendi kulaklıklarında değil, ayrıca cep telefonları için de kullanıyor. Özellikle HTC telefonlarda BeatsAudio özelliği olarak gösterildiğini görmüşsünüzdür.

Ses

Okuduklarıma göre daha sonraları zaten HTC Beats'in çoğunluk hissesini satın almış durumda.


Beats'i kaliteli ve dolayısıyla pahalı yapan işte bu özel ses çiplerinin çok iyi oluşu.
  • Paylaş
Evet bunu biri açıklayabilir mi? Geçen D&R da gördüm 700 küsür TL yazıyordu. Bir an durdum titredim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1142 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları