Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bebeğe çay içirmek doğru mudur?

Çay yetişkinlerde bile aşırı kullanımında zararı olan bir içeçektir. Sindirim zorluğu yaşatır ve vücuttaki suyu atar, kabızlık yapar, diüretik bir içeçektir. Bebeklerde kullanılmamalıdır. Bebeklerde daha çok bitki çayları kullanılmalı. Rezene çayı; bebekler ve çocuklarda iştahı artırmak için elinizin altında bulunması gereken bir çaydır. Gazı da önler, annelerde de süt üretimini artırır. Yine 6 ayını dolduran bebekler papatya çayı tüketebilir. Ihlamur çayı çocuklarda ve bebeklerde kabızlık sorununun bitkisel tedavisi olarak kullanılıyor. Siyah çaydan mümkün olduğunca uzak tutun çocuklarınızı...
  • Paylaş
Öncelikle ilk 6 ay bebeğe su dahil hiç bir şey içirmemek gereklidir. Çaya gelince de bebeğin çay içmesinin çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Ancak rezene gibi bebeği rahatlatan ve mide sorunlarını gideren çayları rahatlıkla içirebilirsiniz.

Genellikle bebekler için en çok tercih edilenler papatya, rezene, ıhlamur, kimyon ve dereotu gibi sindirime yönelik çaylar oluyor.
  • Paylaş
Tabii ki değildir. Çay tein ismi verilen ve bir uyarıcı olan bir çeşit kafein içerir. Hem uyarıcı olup hem de bağımlılık yapan bu maddenin bebeğe verilmesi en az yetişkinlerin kullanması kadar sağlıksız ve yanlıştır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

515 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları