Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bebek/Çocuk araba koltuğu nasıl seçilmeli? Hangi kriterleri ve özellikleri önde tutulmalı?

Git bimden yada şok tan ucuzundan al be kardeşim, , hayatınızı niye bu kadar ayrıntılara boğarak yaşıyosunuz , sonra da 21. Yüzyılda depresyon baş gösterdi diyosunuz : ) ama illa da öneri istiyorsan anti-fiber kumastan olsun toz tutar sonra hasta olur : D YERİNDE OLSAM ARKA KOLTUĞUN ORAYA BEŞİK MONTE EDERDİM : D
  • Paylaş
Özenle büyütmeye çalıştığınız yeni nesliniz için koltuk seçerken tabii ki bazı kriterler var. Öncelikle bebek koltukları (0-12kg) tabii ki sağlam ve rahat olmalı ama bunun yanı sıra bebeğinize yolculuk esnasında hızlıca kenara çekerek müdahale de etmek isteyeceğinizden hem ön koltuğa ters hem de arka koltuğa düz monte edilebilir olmalı. Koltuğun emniyet kemerleri hem kolay, hem sağlam kapanır olmalı. Ayrıca kemerler mümkün mertebe rahat olmalı. Koltuk tabii ki kase şeklinde olup bebeğinizi yanlardan da kavramalı. Bebek koltuğunuzu içinde bebeğinizle beraber taşımak da isteyeceğinizden mümkün mertebe hafif ve taşımak için ergonomik olmalı.
Çocuk koltuklarında (10-20kg) ise koltuk yarış koltukları gibi çocuğu yanlardan da kavramalı, arka koltuğa sağlam monte edilebiliyor olmalı, kemer konusu zaten bebek koltuklarıyla aynı.
Üçüncü grup zaten daha büyük çocuklar için arka koltuğa koyacağınız köpük yastıklar oluyor ki amaç sadece çocuğunuzun emniyet kemerini güvenli bir şekilde kullanabilmesi oluyor. Malum çocuk çok aşağıda olursa bir kaza halinde kemer çocuğa zarar verecektir. Bu durumda çocuğunuzun rahat edeceği herhangi bir tip seçmelisiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

350 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt