Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bebekler neden ağlar? Nasıl sakinleştirilir?

Bebekler her türlü sıkıntılarını ağlayarak dile getirirler. Bu sıkıntıları çözüldüğü zaman sakinleşirler ve ağlamaları kesilir. Ancak neden ağladıklarını tek tahminde bulmak zordur. Tecrübeli bir anne bunu hemen çözebilir ancak, yeni anne adaylarının bebeği bir kaç sıralı testten geçirmesi gerekebilir. Bebekler karınları acıktığı zaman ağlamaya başlar. Ağlamadan önce bebeğiniz parmağını ağzına götürüyorsa ve ağzını şapırdatıyorsa acıkmış olabilir. Bezini kirletmiş olabilir ve bu bebeği rahatsız eder, ağlamaya başlar. Bebekler ilk aylarında yemek yemek, dışkılamak ve uyumak dışında bir şey yapmazlar. Uykusuzluk en büyük sorunları olur ve ağlamaya başlarlar. Anneyi istediği zaman ağlarlar, bebekler annelerine içgüdüsel bir şekilde bağlanırlar ve bu istekleri karşılandığına hemen susarlar. Yemek yedirdikten sonra bebeklerde gaz oluşur. Gazını çıkartmak gereklidir. Yoksa bebeğiniz için çok rahatsız edici bir durum oluşur. Diş çıkarma dönemlerini de bebeklerin en huysuz oldukları dönemdir. Diş patlayana kadar zorlu geçer. Bütün bu durumlar sorunsuz ise ve bebeğinizin ağlaması kesilmiyorsa doktora gitmekte yarar var.
Anne Ve Bebek
 • Paylaş
Bebekler bazen inanılmaz ağlıyor değil mi, hele ilk zamanlar neden ağladığını anlamak anne babalar için çok zor olsa gerek..

Anne Ve Bebek

Bir sitede bebeklerin neden ağlıyor olabileceğini sıraya koymuşlar.
İşte sırasıyla kontrol etmemiz gerekenler;
 1. Karnının açlığı
 2. Altının temizliği
 3. Uyku Durumu
 4. İlgi İstemesi
 5. Karın Şişliği Sorunu
 6. Mide de Gaz Problemi
 7. Terlemiş mi ya da üşümüş mü
 8. Küçük herhangi bir şey ( Hassasiyet)
 9. Diş Çıkarma
 10. Daha az uyarı istiyor (daha az ışık, daha az ses- özellikle uyumadan önce)
 11. Daha fazla uyarı istiyor ( ışık yada gürültülü ortam- uyumak için bazı bebeklerin arabada yada bebek arabasında uyutulması gibi)
 12. Kendini iyi hissetmiyor


Bu tüm nedenleri ne kadar ayrıntılı irdelerseniz irdeleyin yine de bebeğinizin neden ağladığını bulamadıysanız bebeğiniz sebepsiz de ağlıyor olabilir diye bitirmişler yazılarını.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1400 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt