Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bedelli askerlik ile ilgili önerilen modellerde yaş aralığı ve ödenecek miktar konusunda sizce nasıl bir uygulama yapılmalı? Elde edilen gelir nasıl değerlendirilmeli?

26-30 yaş, 30-35 yaş ve 35 üstü olmak üzere üç farklı yaş aralığında değişen miktarlarda ücretlendirme veya sosyal hizmet uygulaması konuşulmaktadır. Gelir ile ilgili ise çeşitli söylemler mevcuttur.Düzenle
25 yaş ve üstü bedelsiz olsa daha iyi olurdu... Fakir aile evlatları zaten hiç bir şekilde istenen bu paraları ödeyemeyecektir. Bu iş yine zenginin, siyasetçilerin çocuklarına yarayacak. Toplanan para şehit ailelerine dağıtılabilir.   
  • Paylaş
Meslek gruplarına göre belirlenmeli. Normalde insanlığa faydalı bir iş yapan zekalar zaten askerlikle uğraştırılmamalı. Bknz: Osmanlı. Çok secdiğiniz Osmanlı' da askerlik bir görev değil meslektir. İşi profesyoneller yapmalı. Asker olanlar. Doktor adamı askere göndermemeli. Ya da mühendisi. Bunu geçersek bedelli askerlik ücretleri de başta dediğim gibi meslek gruplarına göre belirlenmeli. Kasiyer ve mühendisten aynı ücret alınmamalı.
  • Paylaş
Hangi yaş olursa olsun 10 bin avro civarı olması gerektiğine inanıyorum.
  • Paylaş
RASİM OZAN KÜTAHYALIYA askerlik yaptırmayacak kadar yaş sınırı yeteridir. onda  para bok gibi olduğundan bedeli önemli değildir herhalde.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1105 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt