Bilmek istediğin her şeye ulaş
Sorunun soruş şekli bile çok yanlış, hatta diyebilirim ki tamamiyle toplumun 'kadın'a bakış açısını özetleyecek şekilde. Zira toplumdaki bekar annelerin çoğalması demek, toplumda aynı zamanda ve aynı miktarda "bekar babaların" sayısının da artması demek, ama nedense kimse bunu dert etmiyor. Her zamanki gibi yine "kadın" üzerine gidiliyor. Dolayısıyla soruda gizli bir olumsuz yanıt alma var - tıpkı anket sorularındaki gibi-. Eğitim düzeyi artan, ekonomik özgürlüğunü kazanan kadın artık kocasının boyunduruğu altında kalmak istemiyor, bu kadar basit. Ancak kadının çocuklu yani anne de olması, toplumdaki anne kavramını zedeliyor ve çocuklu kadının boşanması hoş karşılanmıyor. Ancak kadınlar artık toplumu da çok sallamıyorlar, topluma isyan içindeler. Bu da kadını ikinci sınıf sayan, çalışmamasını, evden dışarı çıkmamasını ve kocasına biat etmesini isteyen müslümanlığa tabi bir toplumda rahatsızlık yaratıyor... Aynı şeyler evlilik dışı anne olan kadınlar için de geçerlidir. İkisinde de erkek sorgulanmaz...
 • Paylaş
1
cadde.milliyet.com.tr/2013/08/24/YazarDetay/1753934/BEKAR_ANNELER_NEDEN_COGALIYOR_
Bebek Sevgisi
Bu linkteki haberi okuduktan sonra aklıma ilk gelen "Acaba kadınlar isyan mı ediyor? " sorusu oldu. Mümkün. Fakat aynı durum erkekler içinde geçerliliğini korurken olan çocuklara olmuş oluyor tabii ki. Bu noktada başka bir bakış açısı geliştirilmesi gerekli...
Dünyanın neresinde olursak olalım yaşam koşulları hep aynı zorlukta. Ve global sistem herkesi aynı tonda bir renge bürümüş seviyeye çoktan ulaşmış! Bilgiyi okus-pokus dediğimiz anda karşımızda buluyoruz. Genel olarak inanılmaz hızda bir değişim var ve herkes sanki trendin bir parçası olmak adına aynılaşmaktan memnun olduğu kadar şikayetçi! . Bugün istenileni yarın istemeyecek kadar samimi tutarsız duygu geçişleri içerisinde bulabiliyor insan kendini. Bir hata var. Planlı ve kasıtlı olduğunu düşündüğüm bir oyun içerisinde insanlık. Ve İnsan ırkı her geçen gün insanlığından daha da uzaklaşıyor... Bu temel problem çözümüne bu soru ve tespitlere onlarcasının daha eklenerek ulaşılabileceğine inanıyorum.
 • Paylaş
Bekar anne yasal olarak evli olmadan çocuk doğuran kadınlar için kullanılabilir. Yasal açıdan ben çoğaldığını düşünmüyorum hatta azalıyor bile toplumda imam nikahından resmi nikaha geçiş varken eskisi gibi amiyane tabirle metres tutmak ikinci eş almak azalırken , kürtaj sayısı artar iken yasal açıdan bekar anne azalıyor ama siz bekar anne olarak sadece İstanbul'da dar bir kesimde yaşayan zümreyi görüyorrsanız soru bekar anneler çoğalıyor sorusu olmamalı .

Şartlar müsait olduğu halde bilerek ve isteyerek evlenmeden çocuk sahibi olan bayanların istatistiki olarak anlam ifade ettiğini bile düşünmüyorum
 • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Yasalarımıza göre bekar anne ifadesi evlenmeden çocuk sahibi olanlara denilebilir diyorsunuz, doğru muyum? Ayrıca 10 yıldan fazla zaman önce kararı alınmış olan yeni kanunla birlikte boşanmalar sonrası vatandaşlar kimliklerinde ki medeni hali bölümüne Bekar veya Boşanmış yazdırma hakkına sahipler. Sorum şu:
Evlendikten sonra çocuk sahibi olupta boşandıktan sonra çocuğuyla yaşamına devam eden kadının kimliğinin medeni hali bölümünde Bekar yazdırması dahilinde YASAL olarak Bekar Anne oluyor mu, olmuyor mu Av.Fatih Uc Bey ?

Kadınların eğitim düzeyi arttı ve dolayısıyla kendi ayakları üzerinde cok daha rahat durabiliyorlar artık.erkek hegemonyasına bağlı kalmak zorunda değil artık çoğu kadın.
 • Paylaş
Evlenmeden anne olmak diye bakmak yerine boşanmalardaki artış olarakta değerlendirilebilir.
 • Paylaş
Bence babalar cocuklariyla gerektigi gibI ilgIlenmedigi icin olabIlir. Anneler iki cocukla ugrasmaktansa bIrIne hakkiyla bakayim diyor olabIlirler
 • Paylaş
Ekonomik özgürlüğünü eline alan kadın artık ataerkil bir oluşum içerisinde olmak istemiyor. Ayrıca unutulmamalı ki bekar anneler kadar bekar babalarda çoğalmaktadır. Biraz yanlı bir soru. .
 • Paylaş
En azından anne olmuşlar bardağın dolu tarafından bakmak lazım... Çocuksuz ölmeleri daha mı iyi?
 • Paylaş
 • Gitgide bozulan dünya düzeni insanları daha da tahammülsüz yapıyor. İnsanlar birbirine tahammül edemiyor. Sorunlarını oturup konuşmaktansa suçu karşı tarafa atıp boşanmayı yeğliyorlar.
 • Ekonomik özgürlüğünü kazanan kadın sayısı gün geçtikçe artıyor.
 • Televizyonda ya da günlük hayatta insanların beyinlerini yıkadıkları "Daha fazlasını iste! " mesajıyla erkeklerin kadın açgözlülüğü ve ya kadınların para açgözlülüğü ortaya çıkıyor. Ve bu da onları aldatmaya ve ya daha iyi yaşam koşulları istemeye yöneltip evliliğin bitmesine neden oluyor.
 • Paylaş
Bunda avukatların bir dahli olmadığı kesin:) Bunu sosyolog ve psikologlara sormak lazım. .
 • Paylaş
Sizin bir yanıtınız var mı? Onu dinleyip yanıtlamak isterim.
 • Paylaş
Erkek cocuklara yeterince cinsel egitim verilmedigi icin.
 • Paylaş
Eğer annenin seçimi ise, kesinlikle anneyi bir katilden farklı düşünmem yok eğer mecburiyet ise ona birşey diyemem. Ne demek, aile olmadan çocuk büyütme isteği. Büyük bencillik çok büyük. Kimse o çocuğun hayatını düşünmüyor mu? Bu anlamda meryem uzerli çok ama çok hatalıdır.
 • Paylaş
1

Müge Çevik, Meryem Uzerli tek başına mu yapmış o çocuğu? Hatalı olan Meryem Uzerli mi eski sevgilisi mi? Ya da bu bir hata mı? Hata ise neden ikisi de hatalı değil?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1584 Görüntülenme14 Takipçi13 Yanıt