Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bekunis nasıl bir ilaçtır? Kabızlığa iyi gelir mi?

İçerisinde bisakodil adlı etken madde bulunur. Bisakodil uyarıcı bir müshildir. Doğrudan bağırsaklar üzerine etki eder, kalın bağırsaktaki kasların kasılmalarına ve böylece dışkının çıkmasına yol açar. Yine ilacın içinde bulunan başka bir etken madde olan Sennozit B kalın bağırsağın hareketleriyle kalın bağırsak içeriğinin hacmini ve su miktarını artırır; bu etkilerle dışkının yumuşatılmasını ve atılmasını sağlar. Bu yönleriyle Bekunis kabızlığa yönelik üretilen bir ilaçtır.

Hastaların İlaç Hakkında Bilmesi Gerekenler
  • Mide bulantısı, kusma veya apandisiti düşündüren bir durumunuz varsa ya da diyabet (şeker), hipertansiyon (yüksek tansiyon) veya kalp rahatsızlığınız varsa ilacı almadan önce doktorunuza danışın.
  • Uzun süreli kullanımı bağırsak tembelliği ve su-elektrolit dengesi bozukluğuna yol açabilir. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı 1 haftadan daha uzun kullanmayın.
  • Antiasit özelliği gösteren ilaçlar aldıktan veya süt içtikten sonraki 2 saat içerisinde bu ilacı almayın.
  • Paylaş
Sinameke vb. içmek yerine bekunis daha zararsız.Sinameke vb. geçici iyilik yapıp 2. günden itibaren bağırsak tembelliğini daha çok artırıyor. Herşeyin fazlası tabii ki zararlı fakat gerkli durumlarda uzun aralıklarla bu ilacı alamak bir sıkıntı vermiyor. Ve uzun bir sürede bünyede düzenleme sağlıyor. Ayda en fazla 1 kez kullanabilmek üzere ,ciddi problem yaşayanlar için kesinlikle tavsiye edilebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2543 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları