Bilmek istediğin her şeye ulaş

10. Sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim, hedefim başarılı bir avukat olmak ve bunun için şimdiden çalışmaya başlamak istiyorum. Nasıl bir çalışma yöntemi izlemeliyim?

Öncelikli olarak şu an 10. Sınıf öğrencisi olduğun için doğru bir üniversite seçmeye yönelmelisin ve seçtiğin üniversiteye girmek için yeterli puanı almalısın. Önündeki 3 yıl iin ilk hedefin bu olsun. Eğer okuyabiliyorsan hoşuna gidip gitmediğine bakmak için Hukukun temel kavramlarına yönelik kitaplar var onları okumanı tavsiye ederim. Başarılar.
  • Paylaş
Öncelikle temelini iyi at derim. Sınav zamanı geldiğinde dersleri öğrenmek için değilde tekrar etmek için dinlersin ve tabiki de spru çözmen önemli. Ne kadar çok soru kalıbı görürsen ders fark etmeksizin senin için iyi olur. Bunları yaparsan istediğin üniversitede hukuk fakültesine girebilirsin.
  • Paylaş
Son sınıfta üstüne yük binmemesi açısından 10. Ve 11. Sınıfını eksiksiz tamamlamanı öneririm. Bu kadar zaman varken de yavaş yavaş da olsa 9. Sınıf yani ygs için de çalışmalar yapabilirsen senin için çok iyi olur. Okuduğun dönemleri boşverip ygs çalışman pek mantıklı olmaz. Ygs yi o seneki konularınla bağlantılı oldukça çalışıp çok rahat kapatabilirsin.
  • Paylaş
Çok teşekür ederim.
  • Paylaş
Bence calismana gerek yok ve cok bisey bilmende gerekmiyor. Yapman gereken tek sey sayisal ogrencilerinin nasil esit agirlikta esit agirlik ogrencilerinden daha basarili oldugunu anlamak hic esit agirlik calismayan bir sayisalci ygs de en az 35 turkce 30 sosyal yapar. Bunu nasil yaptiklarini anladiginda isi cozersin
  • Paylaş
Çok fazla avukatla tanış ve meslek dışında bir hobin olsun
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

475 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt