Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ben çok ürkek bir insanım, yani kendimi savunacak durumda değilim. Biri beni dövmeye, elimden bir şeyimi almaya kalksa, kendimi savunamam. Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Bir kere bu dusunceyi tamamen aklindan silmelisin yok oyle bir dunya icindeki seni kesfet kendini koruyabilecek bi guce sahipsin bunu sen de biliyorsun yalnizca daha cok inanmalisin. Her sabah kaltiginda ben guclu biriyim kendimi koruyabilirim diyerek bunu bilincaltina yerlestir. Bir sure sonra bu sıkıntılarin bitecek yeter ki sen kendine guven.Allah sana guc vermis akil vermis bu potansyellerinin farkina varmanin zamani gelmis bence. Unutma kendine guven hayatta basarilar :).
  • Paylaş
(Bu yazıklarım sana bir nevi arkadaş tavsiyesidir) Öyle ürkek olmak da güzel ama illaki ben bu durumdan sıkıldım diyorsan ilk önce diğer insanlardan seni ayıran özelliklerin neler, nelerde daha başarılısın(bunu sadece zeka veya güç olarak düşünme her türlü şey olabilir) onları düşün sonra o farklılıklarınla neler yapabilirsin mesela daha mı zekisin zekanı kullanarak kişileri laflarla ezebilirsin yaparsan adam dövülmekten beter olur ama dikkat et sinirlenip seni dövmesin : D Anlatmak istediğim kendinin, yapabileceklerinin bilincinde ol ve biraz da güven( ama hiçbir zaman kendine çok güvenme )
  • Paylaş