Bilmek istediğin her şeye ulaş

"Ben değeri tiryakiliği" nedir?

Kitabı not ala ala sindire sindire okuyorum hatta kafamı kaldırdım şu an tam rafta,üstelik bendeki ilk baskılarından.

Kitabı okumuş biri olarak diyebilirim ki, mükemmeliyetçi insan yapısı için tam bir kaynak. İyiyi ve kötü ne belirliyor diyor kitapta.Bugün kadar tonlarca iyi şey yaptığını düşün tek kötü bir şey yaptın diye kötü bir insan mı oldun,ya da tam tersi onlarca kötülük yapan biri tek iyilikle iyi mi olur? Bu perakende yargıdan toptan çıkarma yapmaktır der kitap.Hem iyiyi ve kötüyü kim belirler ki? iyi ya da kötü için bir ölçek mevcut mudur? Bu ölçeği kim belirlemiştir der..

Kitap testle başlar,başı biraz terimler falan sıkabilir ama sonrasında sürükler..Diğer psikolojik kitaplardan daha farklı bir havası vardır.En sonda da uygulamaları var.Tavsiye eder miyim,şiddetle.. 
  • Paylaş
Ben değeri tiryakiliği:duygusal gerilimle baş edebilme yolları ismiyle 2000 yılında basılmış bir kitaptır..(pr.dr.Kadir Özer)..Eleştirileri gayet güzel olduğu yönünde...
  Genel anlamıyla;hayatı katı'benci' bir tavırla yaşamanın yarattığı duygusal gerilimin tanıtımı ve bunla baş etme yollarını anlatır..
  İnsanların içine düştükleri en büyük yanlışlardan birinin ihtiyaçlarla istekleri birbirinden ayıramamak olduğunu iddia eden bir  kitap...

  ' Benim içinde hapsolmuş beni yada beni kendine hapsetmiş beni dışarı çıkarmak için' tavsiyelerde bulunan bir kitap

  Kitabı okumanı öneriyorum..daha fazla bilgi bulabileceğine eminim...
                  Ben Değeri Tiryakiliği
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

840 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt