Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnşaat Mühendisliği okuyorum ama hem sektörde bu meslekten çok fazla insanın olduğundan hem de kadın olarak şansımın az olduğundan bahsediliyor. Öne çıkmak ve en iyisi olmak için neler yapmalıyım?

Seçtiğiniz meslek sahada olmayı gerektirdiği için bayanlar için zor bir meslektir. Ancak bütün zorluklarına rağmen sahada aktif olarak işini en iyi şekilde yapan tanıdığım bayan mühendisler var.
Bu süreçte bulundukları ortam nedeniyle davranışlarının erkek formuna dönüştüğünü gözlemledim ama işlerinde çok iyiler. . .
  • Paylaş
Bayanlarında geyet güzel bir şekilde yapabileceği meslek. İlla şantiyede çalışması şart değil, çalışsa bile teknik ofiste görev yapar masa başı işi hesap kitap hakediştir. Satın almaya bakabilir, planlamaya bakabilir. Bence insanları yanlış yönlendirmekten kaçınalım.
  • Paylaş
1

Erol Ayyıldız, Yanlış yönlendirmeden kastınız nedir bilemedim ama sahadaki işi bilmeyen kişi bahsettiğiniz diğer süreçlere hakim olamaz. İşini sadece masa başında yapan inşaat mühendislerinin yaşadığı sorunlar konusunda elimde onlarca birikmiş hikaye var.

Merhaba

öncelikle bayannım tabunu yıkman lazım, bayanlar da gayet sektörde aranan elemanlar olabiliyor. Evet saha işlerinde şansın biraz düşük olabilir ama ofislerde durum öyle değil. Yabancı dil, program bilgisi, bir uzmanlık alanı vb. gibi seni seçkin kılacak şeyler yapmalısın. Şu yazımı da okumanı tavsiye ederim : aykutozdemir.com.tr/insaat/insaat-ogrenc. . .
sonrasında da şu yazılarımı: aykutozdemir.com.tr/insaat/kategori/ayku...
  • Paylaş
1

Aykut Özdemiraykutozdemir.com.tr/insaat/kategori/ayku... yeni bir kaç yazım daha var ilgini çekebilir

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

47 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları