Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok iyi yalancıyım, sanırım biraz zekiyim insanlarla iletişim kurmak konusunda kötüyüm ama onları rahat kandırabiliyorum. Sürekli kendi kendime konuşuyorum ve dikkatim çok dağınık. Sizce ben sosyopat mıyım?

Kolay kolay üzülmüyorum.Psikopatça düşüncelerim var.Kan,insan ölmesi tarzı şeylerden etkilenmiyorum ve çok tembelim.Düzenle
Bu soruya bir uzmanın cevap vermesi daha doğru olurdu ama kimse cevap vermemiş. Ben soruyu okuduğumda aklımdan geçenleri paylaşmak istiyorum. Bu cümlelerin hiçbir bağlayıcılığı olmayıp tamamen benim sapkın fikirlerimdir.

İlk olarak, yalan söylediğinde kendini kandırabiliyor musun ona dikkat et. Yalnızca etrafındaki insanları kandırabiliyorsan bu çok normaldir ve senin yüksek zekanın değil düşük ahlakının göstergesidir. Sıradan insan davranışı işte.

İnsan ölmesine tepki göstermemek de kabul edilebilirdir. Bizler tepkilerimizi abartarak duyarlılığımızı ya da sevgimizi sergilemeyi severiz ama bu tepkiler çoğu zaman sağlıklı değildir. Belki de sen bu konuda normalden daha sağlıklı bile olabilirsin.. Kan konusunda da, akışından haz duyman falan söz konusu değilse bence endişelenme. Her halttan etkilenmek hoş bir özellik gibi lanse edilse de sağlıksız psikolojinin bir diğer göstergesidir.

Diyeceğim o ki, bence sen normal bir insansın, endişe edecek düzeyde bir sorunun yok. İnsanlardan uzak durduğunda "ulan ben deli miyim" diye düşünmeden edemez hiç kimse. Bu da çok normal. Biraz kalabalıklara karışmaya, diyaloglar kurmaya, arkadaşlar edinmeye çalışırsan zamanla kendini daha iyi hissedeceksin diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Bu özelliklerinin seni çok rahatsız ettiğini, seni engellediğini düşünüyorsan bir uzmandan yardım almanı tavsiye ederim. Tanı konulacak bir durum olursa gideceğin uzman buna karar verecektir zaten.
  • Paylaş
Tam beni anlatmış :) Ben bu konuyu bilgisayar başında çok vakit harcamaktan dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Aynı sorunları bende yaşıyorum fakat herhangi bir şikayetim yok gayet memnunum :)
  • Paylaş