Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tasarımı öğrenmek istiyorum. Halk eğitim kursuna giderek bu mümkün olur mu? Web Tasarımı zor bir dal mıdır?

Halk eğitim kursuna giderek sadece seni yanlış yönlendirecek bilgiler öğrenirsin. Web geliştirmede iyi olan birisi zaten gidip halk eğitim kursunda ders vermez. Keza bilge adamda da kaliteli eğitim alamazsın. İnterneti internetten öğrenmek en akla yatkın olanı. Youtube üzerinde çokca ders, makul miktarlara udemy.com üzerinde de bir hayli ders bulunmakta. Ama önce ingilizce öğrenerek başlamalısın eğer bilmiyorsan.
  • Paylaş
O konu eskiden cok cok daha basit ele alinirdi ancak simdilerde profesyonellestikce web tasarim kavramindan ne anlasildigi ve nereye kadar ogrenecegin onem kazanmaya basladi.

Grafik tasarim yani gorsel dizayn
HTML + CSS
Javascript
(ayrica web programciligi da var tabi ama bunlardan ayri tuttum)

O kurslarda sadece konuya giris yapabilirsin.. Baslangic olarak kafanda sekillenmesi acisindan onemli tabi ancak malesef konu orada bitmiyor.

Sonrasinda kendini gelistirmen sart. Yani internet kitaplar arastirmalar ve surekli kendini guncelleme ile gececek bir meslek hayatin oluyor.

Sonucta azimliysen hic birsey zor degildir. Bir yerden baslaman lazim
Kolay gelsin
  • Paylaş
Her meslek grubunun seninde bildiğin gibi kendine has avantajları ve dezavantajları vardır bunu kişinin yapmak istediği meslek ve o mesleği yapmaya başladıkdan sonraki süreç içinde değerlendirebiliriz sonuç itibariyle zorluk kavramı yaptığın mesleğe ne kadar ait olduğunla ilgilidir diye düşünüyorum zorlukdan ziyade kendi mesleğini seçme gibi bir lüksün olduğunu düşünerek cevaplarsam sorunu web tasarım mesleğini yapmaya başladığın ve içinde olduğun süreç içinde mutlu ve keyifli bir çalışma disiplininde hissediyorsan kendini önüne çıkacak hiç bir problem sana zor gelmeyecektir bazı meslek grubları sürekli araştırma değişen gündem ve teknolojiyi takip etmeye zorlar yapan kişiyi araştırmayı öğrenmeyi seviyorsan ve kolay yılmayan bir karaktere sahipsen zorlanmayacaksın. Soruna teknik olarak bakarsak kısaca birçok programlama dilini bilmen ve görsel anlamda kullanman gereken program olduğunu söylememiz gerekiyor halk eğitim kurslarına giderek münkün olurmu soruna ise genel bir cevap vereyim programları öğreten kitap ve video eğitimler vardır bunların seviyeleri vardır yeni öğrenenler için "Başlangıç" diye nitelendirirler bence sende halk eğitim kurslarına bu gözle bakabilirsin bu bir başlangıç diye sonrasında ki süreçde ise kendini geliştirmeye yönelik bilgi alırken bunun sana maliyetine bakarsın ve ona göre alternatiflerini üretirsin 17 yıllık meslek hayatımda edindiğim bir tecrübeyle soruna cevabımı bitireyim yapmış olduğun mesleğin içinde görsel tasarım yapmanı gerektirecek bir durum söz konusu ise gerekli olan programları öğrenmiş olman önemli ama daha önemlisi sanatsal manada kendini geliştirmiş olman bunun önemini asla unutmaman dileğiyle ileride ki meslek hayatınızda başarılar dilerim. . .
  • Paylaş
Arkadaşım web tasarım öğrenmek sanılanın aksine zor değildir sadece nereden başladığını bilmek yeter bana göre ilk başlaman gereken yer biraz saçma olacak ama tarihini teorik bilgilerini öğrenmek halk eğitim merkezlerinde giderek öğrenebilirsin sadece biraz merak edip dersleri iyi dinlemen lazım birde eğer merak edersen internette videoları vardır pek fazla uzatmak istemiyorum eğer merak edersen daha yardımcı olmaya çalışrım şimdiden başarılar.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

108 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt